Ekonomi

Her aileye devletten yardım! PTT’den 2.745 TL nakit parayı koşulsuz şartsız alabilirsiniz

Devlet vatandaşa yardım eli uzatmaya devam ediyor. Ekonomik krizin kendini hissettirdiği bu günlerde PTT’den başvuru yapanlara nakit destek verilecek.

Her aileye devletten yardım! PTT’den 2.745 TL nakit parayı koşulsuz şartsız alabilirsiniz. Maddi anlamda vatandaşlar son yıllarda büyük zorluk çekiyor. Ekonomik anlamda güçlük çeken vatandaşa devletten müjde geldi. Sosyal yardımlara her geçen gün bir yenisi eklenirken Şimdi de yüksek faturalar için devlet elini taşın altına koyuyor. Özellikle son bir yıl içinde artan enerji fiyatları nedeniyle elektrik ve doğalgaz faturalarına büyük zam yapılmıştı. Aynı zamanda su faturaları da arttı. Devlet PTT aracılığıyla faturasını ödeyemeyen vatandaşlara aile başı yardım veriyor.

Elektrik faturasını ya da doğalgaz faturasını ödemekte güçlük çeken vatandaşların imdadına yine devlet yetişiyor. Özellikle kış aylarında maddi durumu yetersiz olan vatandaşlar başvuru yapmaları halinde devletten fatura yardımı alabiliyor. Başvuru şartlarını taşıyan herkese PTT aracılığı ile binlerce liralık destek yapılıyor. Yardımdan faydalanmak için başvuru işlemlerini tamamlamak gerekiyor. Peki, kimler fatura yardımı alabilir? PTT’den fatura yardımı ile ilgili başvuru şartları haberimizde…

PTT’DEN YARDIM ALMAK İÇİN BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

Yeni yılın gelmesiyle beraber birçok kalemde zam geldi. Maaş zamları da yapılan zamlar karşısında eriyip bitti desek yeridir. Ancak devlet Yeni yılda da vatandaşının elini bırakmıyor. Maddi durumu yerinde olmayan Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan herkese devletten binlerce liralık sosyal yardım ödemesi veriliyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru yapmaları halinde PTT’den elektrik ve doğalgaz tüketim desteği alabiliyor. Aynı zamanda vatandaşa devletten su yardımı da veriliyor. Yani su faturasını ödeyemeyenlerde başvuru yapmaları durumunda destek alabiliyor.

BAŞVURULAR E-DEVLET’TEN YAPILIYOR

PTT’den fatura yardımı almak isteyenlerin başvuru işlemlerini e-devlet aracılığı ile yapmaları gerekiyor. Başvurusu onaylanan vatandaşların sonrasında kimlik kartı ile birlikte PTT şubelerine giderek fatura yardımı alabileceği öğrenirdi. Fatura yardımı, aylık olarak veriliyor yani Tek seferlik bir ödeme değil. Aynı hane içinden sadece bir kişi bu ödemeyi alabiliyor.

FATURA YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

PTT fatura yardımı alabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, mavi kart sahibi olmak, aile içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması gibi başvuru şartları aranıyor. Fatura yardımı için doğrudan e-devlet girişi yaptıktan sonra elektrik tüketim desteği ya da doğalgaz tüketim desteği yazarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu