Ekonomi

Herkes bunu bekliyordu! 1.500 TL yardım parası ödemeleri başladı! E-Devlet’ten başvuru yapan yeni yıl yardımını kapacak

Kiracılara müjde! Devletten 12 ay boyunca kira yardımı alabilirsiniz. e-Devlet’ten başvuru yapana PTT aracılığı ile 1500 TL yardım ödeniyor.

Herkes bunu bekliyordu! 1.500 TL yardım parası ödemeleri başladı! E-Devlet’ten başvuru yapan yeni yıl yardımını kapacak. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere devletten tüm ihtiyaçlarına yönelik yardımlar var. Doğalgaz yardımı, elektrik faturası yardımı, gıda yardımı gibi ödemelerin yanında kira desteği ile sağlanıyor. Kirada oturan ve maddi durumu yeterli olmayan vatandaşlar başvuru yapmaları durumunda devlet kira giderlerini karşılıyor. Peki, kimler kira yardımı alabiliyor? Ne kadar kira yardımı veriliyor? Kira yardımı başvuru şartları ve merak edilenler haberimizde…

Devlet, aile Bakanlığı aracılığı ile milyonlarca yardıma muhtaç vatandaşın tüm ihtiyaçlarına yönelik yardım ödemeleri yapmaya devam ediyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişiler için devletten kira yardımı imkanı da sağlanıyor. Kira yardımı tutarı yaşadığınız illere göre farklılık gösteriyor. En az 850 TL En fazla bin 500 TL olmak üzere ödeniyor. Kentsel dönüşüme giren bölgelerde Ev sahipleri de kiracılar da ödemelerden faydalanabiliyor. Peki kira yardımı başvuru şartları neler? Kim kira yardımı alabilir?

BAŞVURU YAPANA 1500 TL’YE KADAR ÖDEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, PTT aracılığı ile yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara kira yardımı ödemesi veriyor. Geçimini sürdürmekte güçlük çeken vatandaşlar bakanlık aracılığı ile ya da e-devlet üzerinden başvuru yaparak ödeme alma fırsatına sahip oluyor. 12 ay boyunca düzenli olarak kira yardımı sağlanıyor. Kira yardımı ödemesi şu anda 1500 TL olarak veriliyor. Ancak yine de yaşadığınız ile göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet sitesinden kira yardımı tutarlı kontrol edebilirsiniz.

KİRA YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Kira yardımı alabilmek için bakanlık tarafından belirlenmiş bazı şartlara uygun olmak gerekiyor. Bu şartlar ise şu şekilde;

Sigortasız olması

Emeklilik aylığı, dul ve yetim aylığı almıyor olması

Mal varlığı bulunmaması

Yoksulluk sınırının altında gelir testi sonucu olması

Düzenli geliri olmaması

Eğer şartları taşıyorsanız e-devlet üzerinden başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Yine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığıyla de kira yardımı için başvuru yapmak mümkün.

Başa dön tuşu