Ekonomi

Hesaplara her ay 1100 TL devlet yardımı yatacak! TCKN son hanesi 0,2,4,6 ve 8 olanlar bugün başvuru yapsın, 2 gün sonra PTT’den yardım alsın

Devlet geçinmekte güçlük çeken ailelere sosyal yardım fırsatlarını 2023 yılında sunmaya devam ediyor. PTT şubesine gidenlere bu yıl 1100 TL aylık yardım verilecek. İki gün içinde başvuru yapan hemen alacak.

Hesaplara her ay 1100 TL devlet yardımı yatacak! TCKN son hanesi 0,2,4,6 ve 8 olanlar bugün başvuru yapsın, 2 gün sonra PTT’den yardım alsın. Devlet her ay düzenli olarak milyonlarca aileye sosyal yardım ödemesi veriyor. Gerekli başvuru şartlarını taşıyanlar PTT aracılığıyla ya da e-Devlet üzerinden başvuru yapmaları halinde devletten nakit para yardımı alabiliyor. Bugün aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı ndan milyonlarca kişi için yeni bir yardım duyurusu daha geldi. İhtiyaç sahibi olan kişiler TC kimlik numarası son hanesine göre başvuru yapmaları halinde PTT şubelerinden aylık 1100 TL sosyal yardım alabilecek. Başvuru şartlarını taşıyanlar hiç düşünmesin en yakın şubeye giderek ya da e-Devlet üzerinden başvuru yapsın.

2023 yılında da devletin sosyal yardım ödemeleri hız kesmeden devam ediyor. Bir çok alanda ailelere sosyal yardım müjdesi veren devlet aynı zamanda Ocak ayında bu yardımların hesaplarına zamlı olarak yatacağını duyurdu. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler gerekli başvuru şartlarını taşımaları halinde e-Devlet üzerinden başvuru yaparak yardım ödemelerine kavuşa biliyor. Yardım başvurusu onaylananlar TÇ kimlik kartı ile birlikte PTT den ödeme alabiliyor. Devlet şimdi de her ay düzenli 1100 TL sosyal yardım vereceğini duyurdu. Peki 1100 TL yardım kimler olabilir başvuru şartları neler? İşte 1100 TL yardım ile ilgili merak edilenler…

Ocak ayı ödemeleri için geri sayım başladı

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı, geçtiğimiz yıl temmuz ayında Türkiye aile destek paketi programını duyurmuştu. Aile destek programı sayesinde dar gelirli ihtiyaç sahibi yardıma muhtaç kişilerin yanı sıra hane içinde kişi başına düşen geliri asgari ücretin üçte birinden az olan emekli ve asgari ücretle çalışanlar da yardım alabiliyordu. Ocak ayında Türkiye aile destek yardımı ödemeleri için geri sayım başladı. Henüz Ocak ayında aile destek yardımına zam gelip gelmeyeceği belli değil ancak tarihler belli oldu. Ocak ayı ödemeleri geçtiğimiz ayın son günlerinde yatmıştı. 15 Ocak tarihinden itibaren de hak sahiplerinin şubat ayı ödemeleri hesaplarını atmaya başlayacak.

E-Devletten başvuru yapanlar iki gün sonra

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı ile hazine ve maliye bakanlığı işbirliği kapsamında verilen aile destek yardımı başvuruları e-Devlet üzerinden kabul ediliyor. E-Devletten başvuru yapmak isteyenlerin TÇ kimlik no ile giriş yapmaları ardından da aile bakanlığı sekmesi altında bulunan başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Formu eksiksiz ve hatasız doldurmak önemli. Başvuru yapanlar takip eden on gün içinde ödemelerini PTT den ya da IBAN numaraları üzerinden alabiliyor. Sadece aynı haneden bir kişi aile destek yardımı için başvuru yapabiliyor.

Çocuk bileşeni ödemesi de var

Ayrıca sadece aile destek yardımı değil aynı zamanda çocuk bileşeni ödemesinden de faydalanmak mümkün. Türkiye aile destek paketi kapsamında yardım alan aileler okula giden çocuğu olmaları halinde çocuk yardımı da alabiliyor. Ana okuluna ya da ana sınıfına giden çocuğunuz varsa çocuk bile seni imkanını da değerlendirebilirsiniz.

Başa dön tuşu