Spor

Hıncal Uluç hayatını kaybetti! Atatürk ile ilgili sözleri tekrar gündemde

Duayen gazeteci Hıncal Uluç, 83 yaşında hayata gözlerini yumdu. Hıncal Uluç’un vefat haberinin ardından siyaset ve spor dünyasından peş peşe taziye mesajları paylaşılmaya başlandı. Usta gazetecinin bir yayında Atatürk ile ilgili söylediği sözler bugün tekrar gündeme geldi. Katıldığı bir programda kullandığı ifadeler sosyal medyada yeniden paylaşılmaya başlandı.

Usta gazeteci Hıncal Uluç’un tedavi gördüğü hastanede 83 yaşında hayatını kaybettiği açıklandı. Usta gazetecinin vefatı sonrasında Atatürk ile ilgili sözleri bir kez daha gündem oldu. Bir spor programının canlı yayınında Atatürk ile ilgili kullandığı ifadelerle gündeme gelen Uluç, vefatının ardından tekrar bu sözlerle gündem oldu.

‘BİR DAHA BU PROGRAMA GELMEM’

Duayen gazeteci Hıncal Uluç’un vefat haberi sonrasında taziye mesajları peş peşe gelirken sosyal medyada da usta gazeteci için paylaşımlar yapılmaya başlandı. Uluç’un yorumcu koltuğunda oturduğu bir spor programının canlı yayınında ‘Had bilmek’ çıkışına çok sinirlendiği ve bunun üzerine ‘Had bilmek lafını bir daha kullanırsanız açık söylüyorum bir daha bu programa gelmem. Türk gençliğinin canına okuyorsunuz. Spor programlarında had diyenler, benim haddimi bilmek ve çizmek kimsenin haddi değil.’ demişti.

ATATÜRK İLE İLGİLİ SÖZLERİ TEKRAR GÜNDEMDE

Sözlerine devam eden Uluç, ‘Atatürk haddini bilseydi bugün biz burada oturmuyorduk Cumhuriyet’in çocukları olarak. Amerikan mandasını kabul etmiştik. Bizim haddimiz değil dünyaya karşı savaşmak demiştik. İzmir’i Yunanlara bırakmıştık. Antalya’yı Almanlara bırakmıştık. Kapadokya’yı Fransızlara bırakmıştık. İstanbul’da Amerikan mandası altında oturuyorduk arkadaş. Sakın kimse bana haddini bil demesin. Haddini bilenin kazandığını tarih yazmadı. Haddini bilen hak ettiği yerde oturur. 8-0 yenilmeyi göze alırsan kazanabilirsin ancak. Korkmazsan eğer 8-0 yenilmekten.’ demişti.

 

Başa dön tuşu