Yaşam

Huggy Wuggy oyuncakları neden toplatılıyor? Huggy Wuggy nedir, hangi oyuncaklar toplanıyor?

Huggy Wuggy oyuncakları neden toplatılıyor? Ticaret Bakanlığı Huggy Wuggy oyuncaklarını neden toplatma kararı aldı? Huggy Wuggy nedir? Hangi oyuncaklar toplanıyor?

Ticaret Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda Huggy Wuggy türündeki oyuncaklar piyasadan toplanıyor. Ancak birçok kişi bu kararın altında yatan sebebi merak ediyor. Peki, Huggy Wuggy oyuncaklar neden toplatılıyor? Huggy Wuggy nedir, piyasadan neden kaldırıldı? Çocuklar için büyük tehlike yaratan Huggy Wuggy oyuncakları ile ilgili detaylar haberimizde…

Son dönemlerde piyasada çocuklar tarafından yoğun ilgi gösterilen Huggy Wuggy isimli çocuk oyuncak Aslında tehlike saçıyor. özellikle online satış platformlarında satılan bu oyuncak son dönemlerde mağazalarda da satışa sunulmaya başlamıştır. Ortaya atılan tehlike iddiaları sonrasında Ticaret Bakanlığı harekete geçti ve Huggy Wuggy isimli oyuncağın toplatılmasına karar verdi.

HUGGY WUGGY OYUNCAĞI NEDİR?

Huggy Wuggy Aslında eski bir karakterdir ancak gelişen teknoloji sonrasında mobil oyun olarak çocukların hayatına geri dönmüştür. 2022 yılının başında mobil oyun haline getirilen karakter popüler hale geldikçe oyuncak ürünleri de satışa sunulmaya başlandı. Ancak bu oyuncak çocuklar için büyük tehlike yaratıyor.

HUGGY WUGGY NEDEN TOPLATILIYOR?

Söz konusu oyun tarif edilen bir oyuncak fabrikasında geçiyor ve Oyuncu hayatta kalabilmek için mücadeleye başlıyor. Fabrikada çok sayıda İntikam hırsı olan oyuncak bulurken bulunurken karakterde dehşet saçıyor. Son dönemlerde gittikçe popüler hale gelen bu oyuncak hem uzmanlara hem de velilere ayağa kaldırdı. Huggy Wuggy oyuncak sebebiyle okullarda da büyük tehlike ortaya çıktığı iddia edilirken çocukların birbirlerinin boğazını sıkmaya başladıkları öne sürüldü. Bunun üzerine Ticaret Bakanlığı oyuncağın toplatılması kararını verdi. Aynı zamanda dağıtılan oyuncaklarda geri çağırılacak.

Başa dön tuşu