Ekonomi

Hükümetin seçim öncesi Dolar planı deşifre oldu! Her aşaması ilmek ilmek işlendi! Doları 9 TL birden düşürecek hamle ortaya çıktı, 10 liraya düşecek

Dolar kuruna ilişkin hamle iddiası kulislere bomba gibi düştü! Dolar bir gecede 9 lira birden düşecek ve 10 liraya kadar girilecek. Seçim öncesi doları düşürecek o hamlenin detayları haberimizde…

Hükümetin seçim öncesi Dolar planı deşifre oldu! Her aşaması ilmek ilmek işlendi! Doları 9 TL birden düşürecek hamle ortaya çıktı, 10 liraya düşecek. Dolar kuruna müdahale geliyor. Ünlü Ekonomist Evren Devrim Zelyut, hükümetin ilmek ilmek işlediği yeni planı deşifre etti. Dolar bir gecede 10 liraya kadar gerileyecek 9 TL birden düşecek. Kulisler bu bomba iddia ile çalkalandı. Seçim öncesi bu hamle mutlaka yapılacak çünkü hükümetin başka çaresi kalmadı.

Ünlü ekonomist Evren Devrim Zelyut, hükümetin dolar kuruna ilişkin yeni planını deşifre etti. Seçimlerin yaklaşmasına dikkat çeken Zelyut, bu hamile ile birlikte dolar kurunun 10 liraya kadar gerileyeceğini söyledi. Kulislerde dolaşmaya başlayan bu iddia vatandaşları heyecanlandırdı. Peki ama nasıl olacak yani dolar nasıl 10 liraya düşecek? Ünlü ekonomist Evren Devrim Zelyut, Hükümetin İlmek ilmek işlediği o plana tek tek anlattı ve doların bir gecede nasıl 9 lira birden gerileyeceğini ortaya çıkardı.

DOLAR BİR GECEDE 9 LİRA BİRDEN GERİLEYECEK

Dolar kuru uzun zamandan beri 18 liranın üzerinde seyretmeye devam ediyor. Vatandaşlar ve yatırımcılar yüksek kur nedeni ile endişelenirken ünlü Ekonomist Evren Devrim Zelyut öyle bir iddiayı gündeme getirdi ki heyecan yarattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim öncesinde Bu konuda bir hazırlığın olduğunu öne süren ünlü Ekonomist, dolar kurunun önce 12 lira ardından 11 lira ve sonra da 10 lira seviyelerine geriledi edeceğini öne sürdü.

MERKEZ BANKASI YIL SONU DOLAR KURU TAHMİNİNİ AÇIKLADI

Ünlü Ekonomist açıklamalarına geçmeden önce isterseniz Merkez Bankası’nın bugün açıkladığı yıl sonu Dolar kuru tahmini ne dönelim. Merkez Bankası Bugün bir son dakika açıklaması yaparak yıl sonu Dolar kuru tahminlerini güncelledi. Merkez Bankası’nın son tahminine göre yıl sonu Dolar kuru beklentisi 19.54 TL oldu.

SES GETİRECEK İDDİANIN DETAYLARINI ANLATTI

Dolar kuru geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla neredeyse iki katına yükselirken vatandaşlardaki tedirginlik de devam ediyor. Türk lirasının son derece değer kaybettiği Bugünlerde ünlü Ekonomist Evren Devrim Zelyut bomba gibi bir iddiayı gündeme taşıdı. Çalıştığı gazetenin köşesinde Bugün bir yazı kaleme alan Zelyut, önümüzdeki seçimlerin öncesinde doların seyrinin değişeceğini söyledi nota

AK Parti hükümetinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi kaybetmesi durumunda Ekonomide bir düzelme beklediğini söyleyen Zelyut, bir gecede doların 9 liraya kadar düşebileceğini öne sürdü. Türkiye ekonomisinin şu anda dünyada güvensiz olduğunu söyleyen Zelyut, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Altılı masanın yapacağı ilk iş rasyonel ekonomi politikalar. MB yönetiminde, piyasa yönetiminde liyakate önem verdiklerinde siz kurda bir geri çekilme göreceksiniz. En önemli nokta, cumhurbaşkanı seçildikten sonra hisse ve tahvil piyasalarından kaçan para 70-80 milyar dolardan fazla. Burada onun yerine daha güvenilir bir figürün gelmesi sermaye akışlarını tersine çevirecek.”

ÖNCE 11 – 12 LİRA OLACAK

Dolar kuru güncel olarak 18 lira bandında seyretmeye devam ederken Zelyut önce doların 11 12 lira seviyelerine kadar ineceğini ardından da 6 ay sonra bambaşka bir Türkiye’ye uyanacağımızı iddia etti. zelyut açıklamasında şöyle konuştu; “Doların 11-12 olduğu atmosferde maliyetler geri çekildiğinde siz 6 ay sonra bambaşka bir Türkiye görmeye başlayacaksınız. Sorunlar sıfırlanacak demiyoruz ama çözüm ve hissedilir bir rahatlama güvenilir bir politikalarla karşımıza çıkacak”.

Başa dön tuşu