Ekonomi

IBAN NO olanlar hemen baksın! TC kimlik NO’ya göre 4.336 TL karşılıksız para yatmış olabilir

Bakanlık Şubat ayında yardım verecek. TC kimlik No’ya göre başvurular başladı. IBAN NO olanlar hemen kontrol etsin. Sizin de hesabınıza 4.336 TL karşılıksız para yatmış olabilir.

Devlet, 2023 yılında da sosyal destek ödemeleri ile Dar gelirli vatandaşın yanında oluyor. Sosyal yardım ödemelerinin kapsamı her geçen gün genişlemeye devam ederken aile Bakanlığı Şubat ayı ödemeleri için başvuruların açıldığını duyurdu. TC Kimlik No ve şifrenizle Giriş yaparak e-Devlet’ten başvuru yapmanız halinde 15 Şubat’ta hesabınızdan 4.336 TL ödeme alabilirsiniz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, başvuru yapan ve gerekli kriterlere uygun olan kişilere her ay düzenli olarak ödeme yapıyor. Çok çeşitli sosyal yardım ödemesi bulunurken bu ödemeler Arasında son yıllarda en çok talep gören evde bakım maaşı oluyor. Evde bakım maaşı Şubat ayı ödemeleri de yoğun bir şekilde araştırılıyor. 2023 evde bakım maaşı arttı mı? Şubat ayı evde bakım maaşları ne zaman yatacak? Aile Bakanlığı evde bakım maaşı ödemeleri ile ilgili detaylar haberimizde…

2023 EVDE BAKIM MAAŞI ARTTI MI?

Aile Bakanlığı, gerekli koşulları taşıyan kişilere her ay düzenli olarak evde bakım maaşı ödemesi yapıyor. 2023 evde bakım maaşı arttı mı sorusunun yanıtı da hak sahipleri tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz yılın Temmuz Aralık döneminde ödenen evde bakım maaşı 3336 TL idi. yılbaşında asgari ücret memur maaş zamları ve emekli maaş zamlarında yaşanan artık sonrası evde bakım maaşı da değişti. 2023 yeni evde bakım maaşı 4336 TL oldu.

ŞUBAT AYI EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık her ay 560 bin kişiye verilen evde bakım maaşı ödemelerinin Şubat ayı taksitleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Aile bakanı Derya Yanık Şubat ayı evde bakım parası ödemelerinin 15 Şubat ile 28 Şubat tarihleri arasında hesaplara geçeceğini duyurdu. Evde bakım parası ödemeleri her ayın 15’i ile 30’u arasında hesaplara geçiyor.

EVDE BAKIM MAAŞI ALMA ŞARTLARI NELER?

Evde bakım maaşı ödemesi gerekli başvuru şartlarını taşıyan kişilere yapılıyor. Evde bakım maaşı şartları arasında hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması yani 2835 TL altında olması yer alıyor. Bunun yanında bakıma muhtaç kişinin %50 ya da daha üste engellilik durumu olması gerekiyor. Bu durumunda doktor raporu ile tespit edilmiş olması şartı aranıyor.

Gerekli başvuru şartlarını taşıyanlar T.C kimlik no ve şifreleri ile e-devlet girişi yaparak evde bakım maaşı başvurusu yapabilir. Yine il ve ilçe merkezlerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından da evde bakım maaşı başvurusu yapabilirsiniz.

Başa dön tuşu