Siyaset

İbrahim Kalın’ın İsveç kanalındaki tepkisi gündem oldu! Bir anda gerilim yükseldi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın İsveç devlet televizyonuna verdiği söyleşi sırasında gerilim yükseldi. SVT Nyheter kanalında yapılan söyleşi sırasında gazetecinin sorduğu soru İbrahim Kalın’ı çileden çıkardı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın tepkisi gündeme oturdu.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ın İsveç televizyonu SVT Nyheter’de verdiği Söyleşi sırasında yaşananlar gündeme bomba gibi düştü. Söyleşiyi gerçekleştiren gazeteci İbrahim Kalın’a “Türkiye’nin mafya ve uyuşturucu kaçakçıları için sığınak haline geldiğini” söyleyince stüdyo bir anda gerildi. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü Kalın gazetecinin sözlerine sert tepki gösterirken tutumuna devam etmesi ile beraber röportajı yarıda kesti.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ın İsveç kanalında verdiği söyleşiden bir kesit, Televizyon kanalının internet sitesi üzerinden paylaşıldı. Görüntülerde gazetecinin “uyuşturu ve mafya kaçakçıları” hakkındaki Sorusuna Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim kalın sert tepki gösterdiği görülüyor. Gazetecinin sorusu üzerine İbrahim kalın, “saçma sapan” diyerek yayının kesilmesini istiyor.

GERİLİM BİR ANDA YÜKSELDİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’ın İsveç kanalında verdiği röportaj sırasında yaşanan gerilim sosyal medyanın gündemine oturdu. SVT Nyheter’deki röportaj sırasında gazetecinin “Türkiye kokain ticaretinde bir merkez haline geldi mi ve yabancı suçlular Türkiye’de rahat hissediyor mu?” şeklinde sorusu İbrahim Kalın’ı sinirlendirdi.

SÖYLEŞİYİ YARIDA KESTİ

Gazetecinin sorusuna sinirlenen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, “Koca bir ülkeyi suçluyorsunuz. Kabul edilemez bir şey bu” yanıtını verdi. Kalın sözlerinin devamında ise “Farklı bir gündeminiz var. Türkiye’nin kokain trafiği için bir merkez olduğunu söyleyerek asılsız suçlamalarda bulunuyorsunuz. Bu PKK ağzıdır, FETÖ ağzıdır. Bu dürüst gazetecilik değildir.” dedi. Gazetecinin aynı tavrına devam etmesi üzerine Kalın, söyleşiyi yarıda kesmesini istedi.

Başa dön tuşu