Teknoloji

iCloud Plus nedir? Apple’ın yükseltilmiş bulut hizmetinin maliyet ve özellik dökümü

Muhtemelen iCloud’un tüm Apple cihazları ekosistemi tarafından kullanılan çevrimiçi hizmet olduğunu biliyorsunuzdur. iPhone’lar, örneğin iCloud’da aygıtınızı yedeklemek ve iCloud Drive’da dosya depolamak için kullanılabilecek 5 GB depolama alanıyla birlikte gelir.

Peki iCloud Plus nedir? iOS 15’ten itibaren Apple, iCloud’un ücretli katmanlarını iCloud Plus olarak yeniden markaladı ve daha çekici bir yükseltme yapmak için bazı ek hizmetler ve özellikler bir araya getirdi. iCloud Plus hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

İCLOUD PLUS ÖZELLİKLERİ

iCloud Plus, ücretsiz 5 GB iCloud depolama alanından 50 GB depolamadan 2 TB depolamaya kadar daha yüksek depolama katmanlarından herhangi birine yükseltirseniz elde edeceğiniz şeydir. Ancak yalnızca daha fazla depolama alanı elde etmezsiniz; Apple, ek özellikler ve hizmetler içerir. Satın aldığınız iCloud Plus düzeyi ne olursa olsun, şunları elde edersiniz:

iCloud Özel Aktarımı

Özel Aktarma , iCloud Plus abonelerinin kullanımına sunulan yeni bir özelliktir . Geleneksel bir VPN gibi, konumunuzu gizleyerek web’de gezinme etkinliklerinizi gizli tutmak için tasarlanmıştır. IP adresinizi genel coğrafi bölgenizden anonim bir adresle değiştirir ve tarayıcınızın performansını etkilemez. Yine de yalnızca Safari ile çalışır, bu nedenle Özel Aktarma ile üçüncü taraf tarayıcıları kullanamazsınız ve iOS 15 gerektirir.

iPhone’da AppleiCloud Özel Aktarma

Konumunuzu gizlemek için VPN gibi Özel Aktarma özelliğini kullanabilirsiniz. Dave Johnson

E-postamı Gizle

Sitelere ve hizmetlere kaydolurken kendi e-posta adresinizi vermek istemiyor musunuz? Tek kullanımlık e-posta adresleri konusunda deneyiminiz olabilir, ancak Apple’ın E-postamı Gizle özelliği daha da kullanışlıdır. Kişisel e-posta adresinizi paylaşmak zorunda kalmamak için her zaman anonim olarak ana e-postanıza ileten benzersiz ve rastgele bir e-posta adresi oluşturabilirsiniz.

HomeKit Güvenli Video

iPhone’unuzdaki Home uygulamasını kullanarak ev güvenlik kameralarınızdan gelen videoları bulutta depolamak için HomeKit Secure Video’yu kullanabilirsiniz.

Özel E-posta Etki Alanı

Halihazırda kendi özel etki alanı adınız varsa (örneğin, ortak bir web posta adresi yerine), Apple’ın Özel E-posta Etki Alanı, genellikle kullanmanız gereken icloud.com etki alanı yerine kendi mevcut etki alanı adınız ile iCloud e-postasını kullanmanıza olanak tanır. iCloud Plus, etki alanı başına en fazla üç e-posta adresiyle size beş adede kadar kişisel etki alanı sağlar.

İCLOUD PLUS KATMANLARI VE MALİYETİ

Her iPhone ve iPad’de bulunan ücretsiz iCloud hizmetine ek olarak Apple, aralarından seçim yapabileceğiniz üç fiyatlandırma düzeyi sunar. Her seviye arasındaki tek fark, depolama miktarı ve HomeKit Secure Video ile kaç kameranın desteklendiğidir:

50 GB depolama alanına sahip iCloud+ . Bu seviye aylık 0,99 ABD doları tutarındadır ve tek bir ev güvenlik kamerası desteğiyle 50 GB depolama, iCloud Özel Aktarma, E-postamı Gizle, Özel E-posta Etki Alanı ve HomeKit Güvenli Video içerir.

200 GB depolama alanına sahip iCloud+ . Bu katman aylık 2,99 ABD dolarıdır ve 200 GB depolama alanı, iCloud Özel Aktarma, E-postamı Gizle, Özel E-posta Etki Alanı ve beş adede kadar ev güvenlik kamerası desteğiyle HomeKit Güvenli Video içerir.

2 TB depolama alanına sahip iCloud+ . Aylık 9,99 ABD doları olan bu en yüksek katman, 2 TB depolama alanı, iCloud Özel Aktarma, E-postamı Gizle, Özel E-posta Etki Alanı ve sınırsız sayıda ev güvenlik kamerası desteğiyle HomeKit Güvenli Video’yu içerir.

Not: Yukarıda listelenen fiyatlar ABD’li müşteriler içindir ve fiyatlar bölgeye göre değişir. Ülkenizdeki iCloud Plus maliyeti hakkında bilgi için Apple’ın eksiksiz iCloud Plus fiyatlandırma kılavuzuna bakın.

İCLOUD PLUS’A NASIL YÜKSELTİLİR?

Mobil aygıtınızdan, Mac’inizden veya bir Windows bilgisayarınızdan temel iCloud hizmetinden iCloud Plus’a yükseltebilirsiniz.

iPhone veya iPad’de iCloud Plus’a yükseltmek için Ayarlar uygulamasını başlatın ve ekranın üst kısmındaki Apple Kimliğinize dokunun. iCloud’a ve ardından Depoyu Yönet’e dokunun (veya Hesap Deposunu Yönetin diyebilir ). Son olarak, Daha Fazla Depolama Alanı Satın Al veya Depolama Planını Değiştir’e dokunun ve bir plan seçin.

iPhone’da iCloud Plus’a yükseltme

iCloud Plus aboneliğinizi iPhone veya iPad’inizdeki Ayarlar’dan değiştirebilirsiniz. Dave Johnson

Mac’te Apple menüsünü tıklayın ve Sistem Tercihleri’ni seçin. Apple Kimliği’ni tıklayın ve ardından soldaki bölmede iCloud’u seçin. Yönet’i ve ardından Depolama Planını Değiştir’i veya Daha Fazla Depolama Alanı Satın Al’ı tıklayın. Yükseltmek istediğiniz planı seçin.

Mac’te iCloud Plus’a yükseltme

Mac’inizdeki Sistem Tercihleri’nde iCloud Plus ayarlarını bulun. Dave Johnson

Windows için iCloud uygulaması yüklü olduğu sürece, Windows’ta iCloud Plus’a bile yükseltebilirsiniz. iCloud uygulamasını başlatın ve Depolama öğesini tıklayın. Ardından Depolama Planını Değiştir’e tıklayın, istediğiniz planı seçin ve satın alma işlemini tamamlayın.

Başa dön tuşu