Ekonomi

İlaç gibi gelecek devlet desteği az önce açıklandı! İhtiyacı olanlar e- Devlet’ten başvuru yapsın

Aile bakanlığı az evvel açıklama yaptı. İhtiyacı olanlara ilaç gibi devlet desteği geliyor. E-Devlet üzerinden başvuru yaparak alabilirsiniz.

İlaç gibi gelecek devlet desteği az önce açıklandı! İhtiyacı olanlar e- Devlet’ten başvuru yapsın. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı az önce yeni devlet desteği ödemesini duyurdu. Acil nakite ihtiyacı olanlar hemen başvuru yaparak ödeme almaya başlayabilir. Bu ödeme yardıma muhtaç kişilere ilaç gibi gelecek. Sizde başvuru formunu doldurarak ödemeden yararlanabilirsiniz. Özellikle çocuğu olan aileler ödemeyi kaçırmasın.

Devlet, aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı aracılığı ile dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere bir çok sosyal destek imkanı sunmaya devam ediyor. Başvuru yapanlar ve başvurusu onaylananlar binlerce liralık destek ödemesi alabiliyor. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı bugün yeni sosyal yardım duyurusu yaptı. E-Devletten başvuru yapan anında ödeme alacak. İşçi ihtiyacınız varsa vakit kaybetmeyin hemen e-Devletten başvuru yaparak ödemeden sizde faydalanın. Özellikle çocuğu olan aileler okul ve kırtasiye masrafları için bu ödemeyi sakın kaçırmasın.

Başvurular e-Devletten yapılıyor

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından çocuğu okuyan aileleri sosyal ve ekonomik destek ödemesi yapılıyor. Dar gelirli ihtiyaç sahibi ve yardıma muhtaç aileler e-Devletten başvuru yaparak bu ödemeden faydalanabiliyor. Başvuru işlemleri sırasında formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurmanız gerekiyor. Onay mesajı ise aynı gün içerisinde cep telefonunuza iletiliyor. Ödeme için onay alanlar paralarını ise PTT den çekebiliyor.

Başvurularınızı e-Devlet üzerinden yapabileceğiniz gibi Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığı ile de yapabilirsiniz. Vakıflar aracılığıyla başvuru yapacak olanların çocukların TC kimlik kartlarını da götürmeleri gerekiyor. Başvurusu onaylanan aileler her çocuk başına ödeme alabiliyor.

Kimler SED yardımı alabilir?

Sosyal ve ekonomik destek ödemesi çocuklarının okul ihtiyaçlarını ve kırtasiye masraflarını karşılamayacak durumda olan ailelere veriliyor. Ayrıca koruma altında bulunan çocuklarda bu ödemeden faydalanabiliyor. SED yardımı için ailelerin gelir durumuna bakılıyor. Hane içinde kişi başına düşen geliri asgari ücretin üçte birinden az ise ödemeler onay alıyor.

Her ay PTT‘den çekebilirsiniz

SED yardımı ihtiyaç sahibi kişilere 12 ay boyunca düzenli olarak veriliyor. Her ayın on beşinden itibaren hesaplara yatmaya başlayan ödemeleri PTT’den TC kimlik kartınızla alabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl 1611 TL olarak ödenen SED yardımı 2023 yılında ise 3070 TL olarak hesaplara yatıyor. Başvuru yapmak isteyenler bu fırsatı kaçırmasın.

Başa dön tuşu