Medya

İlk hareket ŞOK Market’ten geldi! 1000 üründe fiyatlarını sabitledi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un, dört büyük market zinciri müdürleri ile gerçekleştirdiği toplantıdan sonra ŞOK ilk hamleyi yaptı. Bakan Mehmet Muş’un gerçekleştirdiği toplantıdaki uyarılarını dikkate alarak ŞOK 1000 ürününün fiyatını sabitledi.

Türkiye’nin 4 ulusal zincir marketinin üst düzey yöneticileri ile görüşen Ticaret Bakanı Mehmet Muş, asgari ücretten sonra oluşan fahiş fiyat zamlarıyla ilgili uyarılarda bulunmuştu. Bakan Muş, “Asgari ücret artışından sonra etiket fiyatlarıyla alakalı uyarılarda bulunduk. Piyasa işleyişini ve düzenini bozmaya yönelik haksız fiyat artışlarına müsaade etmeyeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Ocak ayı boyunca ŞOK Market’te fiyatlar sabit

Bakan Muş’un açıklamasından sonra ilk hareket ŞOK Market’ten geldi ve Ocak ayı sonuna kadar 1000 üründe fiyatlarını sabitliyor. Markana, pirinç, çay, bakliyat, şeker, kahve, sıvı yağ, patates, margarin gibi evin temel ihtiyaçların fiyatları sabit kalıyor.

“Ülke ekonomisine ve müşterilere destek oluyoruz”

ŞOK Marketler CEO’su Uğur Demirel, “Küresel dalgalanmaların da etkisiyle hem perakendeciler hem üreticiler hem de tüketiciler açısından maliyetin ve fiyatların arttığı zorlu bir yıl oldu. ŞOK Market olarak ülkemizin ekonomisine ve vatandaşların bütçesine katkıda bulunmak için 1000 üründe fiyatları sabitledik. Hep düşük fiyat politikamızı bu sefer Ocak ayı boyunca fiyat sabitleyerek sürpriz yaptık.” açıklamasında bulundu. 81 ilde ŞOK Market’lerde Ocak ayı boyunca temel gıdalarda fiyat sabitleme sözü verdiler.

Başa dön tuşu