Yaşam

İmamoğlu İstanbul’daki taksi sorununu anlattı: Vatandaş ismini değiştirip Arapça yapınca taksi geliyor

Habertürk canlı yayınına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çok önemli açıklamalarda bulundu. Gündeme dair açıklamalarda bulunan İmamoğlu, İstanbul’daki taksi sorunuyla ilgili de konuştu. Son dönemde İstanbul’da yaşayan vatandaşların taksi bulma sorunu yaşadığı ve sık sık sosyal medya üzerinden de bu konuyla ilgili şikayetlerini dile getirdiği biliniyor. İBB Başkanı İmamoğlu’ndan bu konuyla ilgili çok özel açıklamalar geldi.

İstanbul’da yaşanan taksi sıkıntısı hakkında konuşan İmamoğlu, ‘30 senedir plaka sayısı artmamış ama nüfus 3 kat artmış. Bizim teklifimiz defalarca reddedildi. Bizim teklifimizi kim reddetti?’ ifadelerini kullandı. Taksi sorununu çözmek için yaptıkları teklifin 14 kez reddedildiğini söyleyen İmamoğlu, vatandaşların taksi bulamadığını belirtti ve ‘Benim vatandaşıma siz bunu nasıl yaparsınız?’ diyerek sert çıktı. İşte İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar…

‘ARAPÇA İSİMLE ÇAĞIRINCA TAKSİ GELİYOR’

İstanbul’da taksi konusunda ciddi bir sıkıntı yaşandığını dile getiren İmamoğlu, bu konuyla ilgili yaptıkları teklifin defalarca reddedildiğini tekrar tekrar vurguladı. Kentte yaşanan taksi sorununu anlatmaya devam eden İmamoğlu, ‘Vatandaş kendi ismiyle uygulama üzerinden taksi çağırıyor. Taksi gelmiyor. Sonra Arapça isimle taksi çağırıyor. Taksi geliyor. Benim vatandaşıma siz bunu nasıl yaparsınız? 100 doların varsa taksi var gibi.’ ifadelerini kullandı.

‘BENİM TAKSİ ESNAFIYLA PROBLEMİM YOK’

Kendisinin taksi esnafıyla bir problemi olmadığını söyleyen İBB Başkanı İmamoğlu, ‘Benim bütün feryadım plaka sahiplerine. Hala taksiye ihtiyacımız yok deniyor. Olacak iş değil. Finansal olarak zor ortamda daha ota ve uzun vadeli imkanlar bulduğumuzda bize fırsat ver ki insanlarımız pırıl pırıl otobüslere binsin.’ dedi.

 

Başa dön tuşu