Medya

IMDb gelmiş geçmiş en iyi Türk dizileri listesini paylaştı! Kurtlar Vadisi, Ezel, Kuzey Güney, Suskunlar Twitter’ı salladı

IMDb, gelmiş geçmiş en iyi Türk dizilerinin listesini paylaştı. IMDb tarafından paylaşılan gelmiş geçmiş en iyi Türk dizileri listesinin ilk 10’una giren diziler bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından alkış alırken bazı sosyal medya kullanıcıları ise listede yer alması gereken asıl yapımların bu sıralamada olmamasına tepki gösterdi. Bu paylaşımla pek çok kişi efsane yapımların yayınlandığı yıllara yeniden geri döndü.

IMDb tarafından paylaşılan efsane Türk dizileri listesi sosyal medyanın gündemine yerleşti. Yayınlandığı dönemde izlenme rekorları kıran ve izleyiciyi ekrana kilitleyen yapımlar aradan uzun yıllar geçmesine rağmen hala adından söz ettirmeye devam ediyor. IMDb’ye göre gelmiş geçmiş en iyi Türk dizileri listesindeki ilk 10’un birinci sırasında dillere destan olan dizi Leyla ile Mecnun yer alıyor.

IMDB GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ TÜRK DİZİLERİ İLK 10

IMDb’ye göre gelmiş geçmiş en iyi Türk dizileri ilk 10 listesi şöyle;

1- Leyla ile Mecnun
2- Behzat Ç.
3- Ezel
4- Karanlıkta Koşanlar
5- 46 Yok Olan
6- Tatlı Hayat
7- İkinci Bahar
8- Süper Baba
9- Beş Kardeş
10- 7 Numara

KURTLAR VADİSİ VE KUZEY GÜNEY GÜNDEM OLDU

IMDb tarafından listelenen gelmiş geçmiş en iyi Türk dizileri ilk 10 sıralamasında bazı yapımların yer almaması tepkilere neden oldu ve çok eleştirildi. Sosyal medya kullanıcıları bir döneme damgasını vuran ve uzun yıllar boyunca ekran macerasını sürdürmeyi başaran efsane dizi Kurtlar Vadisi’nin ve yine yayınlandığı döneme damga vuran Kuzey Güney, Suskunlar, Vatanım Sensin, Muhteşem Yüzyıl, Cennet Mahallesi, Poyraz Karayel, Adını Feriha Koydum ve Aşk-ı Memnu gibi pek çok başarılı yapımın listede yer alması gerektiğine dair yorumlar yapıldı. Gündem olan yapımlarla ilgili çok sayıda sosyal medya kullanıcısı kendi belirlediği ilk 10 sıralamasını paylaşmaya başladı.

Başa dön tuşu