Ekonomi

ING Bank’tan Emeklilere Müjde! Herkese 7.500 TL

2022 yılında hem memur hem emekli hem de asgari ücrete iki defa zam yapıldı. Yapılan zamların ardından gözler emekli promosyon ödemelerine çevrilmişti. Temmuz ayından bu yana bankalar birbirleri ile yarışa girmişti. ING Bank emekli maaşını taşıyan herkese 7.500 TL vereceklerini açıkladı. İşte detaylar…

Küresel piyasalarda yaşanan ekonomik krizin etkileri her ülkede kendini göstermeye devam ediyor. Bu bağlamda bu ekonomik krizin Türkiye’ de de etkileri görülmektedir. Yüksek enflasyon ile mücadele devam ediyor. Merkez Bankalarının bu noktada aldığı kararlar ve uyguladıkları politikalar önem arz etmektedir. Temmuz ayından sonra özellikle gözlerin çevrildiği emekli promosyon ödemelerinde her ay yeni güncellemeler geldi. ING Banka’sı da bu noktada önemli bir adım atarak emekli maaşını taşıyan herkese 7.500 TL para vereceklerini açıkladı. İnsanlar detayları araştırmaya başladı.

ING Bank’tan Emeklilere Müjde!

Temmuz 2022 tarihinde yapılan düzenlemenin ardından bankalar özellikle emekli promosyonu konusunda rakip bankalar ile yarıştı. Ocak ve temmuz aylarında memur, emekli ve asgari ücrete zam yapılmıştı. Yapılan zamların ardından gözler emekli promosyonlarına çevrilmişti. Bankalar bu konuda özellikle birbirinden güzel kampanyalar yaptı.

Öte taraftan vurgulamakta fayda var ki bankalar özellikle kendi müşterilerini rakip bankalara kaptırmamak için farklı ve güzel kampanyalar hazırladılar. Her ay ramak güncellemesi yapan kampanyalarda müşteriler bankaları yakından takip etti. Bilhassa özel bankalarda bu süreç biraz daha hızlı işledi. Başlangıçta 2.500 TL gibi emekli promosyon ödemeleri yapılmaya başlanarak bu rakam 10 bin TL’ nin de üzerine çıktı. Kamu bankalarının da sürece dahil olması ile yarış kızışmıştı.

Hem kamu bankalarının hem de özel bankaların yarıştığı bu emekli promosyon ödemeleri konusu milyonlarca emekli yakından takip etti. Bu süreçte bankalar önünde uzun kuyruklar oluştu. Başvurular farklı şekilde gerçekleştirildi. Başvurusunu yapan ve gerekli şartları yerine getiren bireyler kampanyadan yararlanabiliyor.

Herkese 7.500 TL!

Özel bankaların yarışı iyice kızıştırması ile milyonlarca vatandaş bu kampanyalardan faydalandı. Ayrıca şunu da ifade etmek gerekir ki Anadolu’ nun küçük şehirlerinde bu bankaların olmamasından kaynaklı çoğu kişi de bahsi geçen kampanyalardan yararlanamadı. Dolayısı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı burada konuya el atarak kamu bankalarına talimat verdi. Bu bağlamda özel bankalar da kampanyalarında güncelleme yaparak milyonlarca kişi bu fırsatlardan yararlandı.

ING emekli olan herkese önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklama ile emekli maaşını ING Banka taşıyan ve 3 yıl taahhüt veren herkese 7.500 TL verileceği belirtildi.

ING Bank’ ın yaptığı duyuruya baktığımız zaman “Emekli maaşınızı ING’ ye taşıyarak maaş tutarınıza göre ek koşulsuz 7.500 TL’ ye varan nakit promosyon kazanabilirsiniz. Siz de maaşınızı kolayca ING’ ye taşıyın, nakit promosyon fırsatlarını kaçırmayın. Ayrıca maaşını ING’ ye taşıyan emekliler 3 ay boyunca Turuncu Ekstra avantajlardan harcama koşulu olmadan yararlanıyor. Emekli maaşını taşıyanlara, %1,44’ten başlayan faiz oranıyla ihtiyaç kredisi ING’ de! Üstelik, kredi tahsis ücreti yok!” ifadelerinin kullanıldığını görüyoruz.

ING Bank’ ın hazırladığı kampanya kapsamında  1 aylık geliri 3.500 TL’ye kadar ise 4.500 TL, 3.500-7.5000 TL arasındaysa 5.250 TL, 7.500 TL- 10.000 TL arasındaysa 6.750 TL, 10.000 TL ve üzerindeyse 7.500 TL nakit promosyon ödemesi yapılacağı ifade edildi. Kampanyadan faydalanabilmek için emekli maaşını taşıyan kişilerin 3 yıl için taahhütte bulunması gerekmektedir. Yeni ve mevcut emekli maaş müşterileri de yararlanabilecek. Bu bağlamda şartları yerine getiren ve başvurusunu yapan müşteriler kampanyadan faydalanabiliyor.

Başa dön tuşu