Ekonomi

İntibak zammı müjdesi geldi! Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli için talimat verdi, seçim öncesi yeni zam geliyor

Milyonlarca emekli için intibak zammı müjdesi geldi. 2000’den sonra emekli olanların kanayan yarası olan düşük Maaşlar ortadan kalkıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan düğmeye bastı.

İntibak zammı müjdesi geldi! Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli için talimat verdi, seçim öncesi yeni zam geliyor. 2000 yılı sonrası emekli olanların aldığı düşük Maaşlar uzun süreden beri Türkiye’nin gündemindeydi. Türkiye Emekliler Derneği de bu konuda çok sayıda çalışma yürüttü. 2000 sonrası emekliler için intibak zammı Haberi geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurmaylarına talimat verdi. Emeklilerin sorunları çözülecek 2000 sonrası emekliler için rekor zam gelecek. Türkiye Emekliler Derneği başkanı Kazım Ergün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdıkları mektubun detaylarını aktardı.

Türkiye Emekliler Derneği başkanı Kazım Ergün milyonlarca emeklinin beklediği güzel haberi verdi. Özellikle 2000’den sonra emekli olan vatandaşların maaşlarının düşük olması ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup gönderen her gün, intibak zammı için geri sayımın başladığını duyurdu. 2000 öncesi emekliler ve 2000 sonrası emekliler arasındaki adaletsizliğin karşıdır kaldırılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazan Kazım Ergün, mektuptaki ifadelerini de paylaştı. Peki, emeklilere intibak zammı gelecek mi? 2000 sonrası emeklilerin maaşları artacak mı?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A MEKTUP YAZDI

Türkiye Emekliler Derneği başkanı Kazım Ergün, 2000 öncesi emeklilerin intibaklarının yapılması sonrasında aynı uygulamanın 2000 sonrası emekliler için de beklendiğini dile getirdi. Ergün açıklamasında “Bugün gelinen noktada, 2000 sonrası emeklilerimiz için de aynı durum söz konusudur. Anayasa Mahkememizin de ifade ettiği üzere çözüm ancak parlamentodan çıkarılacak bir intibak kanunuyla olabilecektir” dedi.

İNTİBAK ZAMMI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN GÜNDEMİNDE

Emeklilerin aldıkları maaşı eşitsizliğinin ortadan kaldırılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazılan mektubun adresine ulaştığı öğrenildi. İntibak zammı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da masasında. Ocak ayında emekli maaşlarına %30 artış yapılması talimatını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın intibak zammı konusunu da değerlendirdiği öğrenildi. Bu konuda çözüm için kurmaylarına talimat veren Erdoğan, aradaki eşitsizliğin kaldırılmasını istiyor.

SEÇİM ÖNCESİNDE KARAR ÇIKMASI BEKLENİYOR

Milyonlarca emekli Bu yıl seçim olması dolayısıyla intibak zammı konusunda umutlu. Çünkü başta EYT düzenlemesi ve 3600 ek gösterge olmak üzere Uzun yıllardan beri çözüm bekleyen birçok konu çözüme kavuşturuldu. Bu durumda intibak zammı konusunun da çözüme ulaşacağı düşünülüyor.

Emekliler de seçimden önce maaşlarına yapılacak olan intibak zammı artışını heyecanla bekliyor. Sosyal medyadan açıklama yapan birçok emekli intibak zammı konusunda son derece umutlu olduklarını söylüyor.

Başa dön tuşu