Medya

iPhone’umu bul özelliği sayesinde bir kadının hayatı kurtuldu

Apple Watch’tan sonra Apple’ın “iPhone’umu Bul” özelliği birinin hayatını kurtardı. İşte kurtarılışın detayları…

Apple Watch Series 8 sayesinde gerçekleşen trafik kazasından bir kişi sağ olarak kurtarılmıştı. Bir kurtarılma haberi ise “iPhone’umu Bul” özelliği sayesinde gerçekleşti.

iPhone kullanan bir kadın aracıyla yoldayken trafik kazası geçirdi. Kazada yoldan çıkıp 60 metrelik uçurumdan aşağı düştü. Fakat iPhone kullanıyor olmak hayatının kurtulmasını sağladı.

Apple teknolojisiyle hayat kurtarıyor

Düştüğü uçurumda mahsur kalan kadının kızları annelerinin uzun süre gelmemesinden dolayı meraklandılar. Kızlar ‘iPhone’umu Bul’ özelliğini kullanarak annelerinin konumlarını öğrenmek istediler.

Kadının kızları konumunu tespit edemeseydi birisi uçurumun altındaki arabayı görene kadar kimse yardıma yetişemeyecekti. Apple teknolojileri sayesinde korkulan gerçekleşmeden kadının yeri tespit edildi.

iPhonemu Bul özelliğini bütün iPhone modellerinde kullanabiliyorsunuz. iPhone kaybedildiği zaman son konumu böylece görmeniz mümkün oluyor. Ek olarak telefonda ses de çıkarılabiliyor. Apple resmi sitesinden Bul özelliğini inceleyerek kullanabilirsiniz.

Başa dön tuşu