Spor

İrfan Can Kahveci ve Orkun Kökçü Milli Takım kadrosundan çıkarıldı

A Milli Futbol Takımı, dün akşam Diyarbakır Stadyumu’nda İskoçya ile ilk hazırlık maçına çıktı. Diyarbakır’ın ev sahipliğinde oynanan maçta Milli Takımımız 2-1’lik skorla galip geldi. Maçın ardından gözler Cumartesi akşamı Çekya ile oynanacak karşılaşmaya çevrildi. Gaziantep’in ev sahipliğinde oynanacak maç öncesinde yeni bir gelişme yaşandı.

Milli Takım, Stefan Kuntz yönetiminde dün akşam ilk hazırlık maçında 2-1’lik skorla sahadan galip ayrıldı. Milli Takımımızın ikinci hazırlık maçı ise Gaziantep’te Çekya ile gerçekleşecek. Maç öncesinde TFF tarafından bir son dakika gelişmesi paylaşıldı. Çekya ile oynanacak maç öncesinde 2 futbolcunun kulüpleriyle yapılan anlaşma gereği Milli Takım aday kadrosundan çıkarıldığı duyruldu.

İRFAN CAN KAHVECİ VE ORKUN KÖKÇÜ KADRODAN ÇIKARILDI

A Milli Takım’da İrfan Can Kahveci ve Orkun Kökçü kadrodan çıkarıldı. TFF, iki yıldız futbolcunun A Milli Takım kamp kadrosundan çıkarıldığını duyurdu. TFF, Feyenoord forması giyen Orkun Kökçü ile Fenerbahçe’de oynayan İrfan Can Kahveci’nin kulüpleriyle yapılan anlaşma doğrultusunda aday kadrosundan çıkarıldığı bilgisini verdi.

TFF’DEN AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye-Çekya maçı öncesinde Milli Takım’da forma giyen 2 futbolcu ile ilgili gelişmeyi duyurdu. TFF’nin yaptığı açıklamada, ‘İrfan Can Kahveci ve Orkun Kökçü, FIFA’nın Oyuncuların Statüsü ve Transferi Talimatı’nın EK 1. Bölümü’nün 1. Maddesi’nin 6. Bendine istinaden, kulüpleriyle kamp öncesinde varılan karşılıklı mutabakat neticesinde A Milli Takım’ın aday kadrosundan çıkarıldı.’ ifadeleri kullanıldı.

Başa dön tuşu