Ekonomi

İş arayanlara devlet 1650 TL harçlık veriyor! Başvuru yapanın hesabına yılda 3 defa yatıyor, şartlar belli oldu

İş arayan ve bu sırada maddi ihtiyaçları olan vatandaşlara devletten yardım duyurusu geldi. Başvuru yapanlar yılda 3 defa 1.650 TL harçlık ödemesi alabiliyor. Sosyal destek yardımları ile ilgili merak edilenler haberimizde…

İş arayanlara devlet 1650 TL harçlık veriyor! Başvuru yapanın hesabına yılda 3 defa yatıyor, şartlar belli oldu. Devlet, yılda 3 defa iş arayan ve bu sırada madde ihtiyacı olan vatandaşlara destek sağlıyor. İş arayanlara verilen harçlık yardımı 1650 liradan başlıyor. Bunun dışında Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan kişilere devletin sağladığı farklı destek ödemeleri de var. Sosyal destek yardımları ile ilgili merak edilen her şeyi ve başvuru koşullarını sizler için derledik. Devletten yardım almak istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın ve başvuru işlemlerini hemen tamamlayın.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar devletin sağladığı sosyal yardım ödemeleri sayesinde ihtiyaçlarının bir bölümünü de olsa karşılama şansı yakalıyor. Devlet hiçbir vatandaşının elini bırakmıyor ve dar gelirli vatandaşlara her ay düzenli yardım veriyor. Sadece ihtiyaç sahibi ve dar gelirliler değil aynı zamanda iş arayanlar da devletin sağladığı sosyal destek imkânlarından faydalanabiliyor. Eğer iş arayan biri iseniz ve bu sırada harçlık ihtiyacınız varsa düşünmeden devletin Kapısını çalabilirsiniz. Devletin sağladığı sosyal yardım ödemeleri ile ilgili merak edilen her şey haberimizde…

DEVLET 50 FARKLI KALEMDE YARDIM VERİYOR

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar maddi destek almak için devletin kapısını çalabiliyor. Şu anda devlet tarafından sağlanan 50 farklı kalemde sosyal yardım imkanı bulunuyor. Türkiye Aile Destek programı ile hane başına 1200 150 TL’ye Varan yardım yapılıyor, çocuk yardımı olarak ailelerin hesaplarına 650 TL’ye kadar ödeme yatırılıyor. Bunun yanında devletin Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağladığı elektrik ve doğalgaz tüketim destekleri de bulunuyor. Yine dul ve yetimlere verilen yardımlar, engellilere sağlanan aylık sosyal yardım ödemeleri, evde bakıma muhtaç kişilere verilen destekler de Devleti’ne sağladığı sosyal yardım kalemleri arasında yer alıyor. Muhtaç asker ailelerine yardım, sosyal ve ekonomik destek ödemeleri ve daha birçok ödeme ile devletten destek alıp rahat bir nefes alma şansı elde edebilirsiniz. 65 yaş üstü kişiler, öğrenciler, İşsizler devletten farklı kalemler de sosyal yardım alabilirim.

İŞ ARAYANLARA HARÇLIK VERİLİYOR

Devlet aynı zamanda çalışacak durumda olan ancak iş bulamadığı için çalışamayan kişilere iş arama sürecinde destek oluyor. İŞKUR kaydı bulunan ve kurum tarafından yönlendirilerek iş görüşmelerine giden kişiler her ay net asgari ücret tutarının maksimum yüzde onu kadar yardım alabiliyor. Söz konusu destek 550 TL oluyor. Ayrıca bu yardımdan yılda 3 defa faydalanmak mümkün nokta Yani toplamda 1.600 liranın üstünde harçlık almak mümkün hale geliyor.

BAŞVURULAR E-DEVLET ARACILIĞI İLE YAPILIYOR

Devletin sağladığı bütün sosyal yardım ödemelerine başvuru işlemleri e Devlet aracılığı ile ya da doğrudan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları üzerinden yapılabiliyor. T.C. kimlik kartınızla başvuru işlemlerinizi tamamlamanızı yetiyor yapılan araştırma sonunda yardım için uygun bulunması halinde ödemeler PTT aracılığı ile yada banka hesabınıza yapılıyor.

Başa dön tuşu