Ekonomi

İş Bankası’ndan bir ilk! 1000 TL doğalgaz yardımı verecek

Türkiye İş Bankası yine bir ilke imza atıyor. İş Bankası tarafından Haziran ayına kadar 1000 lira doğalgaz yardımı ödenecek.

İş Bankası’ndan bir ilk! 1000 TL doğalgaz yardımı verecek. Türkiye’nin en köklü özel bankalarından olan İş Bankası ilklerin bankası olmaya da devam ediyor. Türkiye İş Bankasından Müjdeli Haber geldi. özellikle kamu çalışanlarına ve emeklilere verdiği promosyon fırsatları ile çok konuşulan İş Bankası Şimdi de ısınma yardımı ile gündeme geldi. Türkiye İş Bankası tarafından Haziran ayına kadar 1000 lira ısınma yardımı verilecek. Yani Türkiye İş Bankası personeli artık doğalgaz yardımı alabilecek.

TBMM’de görüşülen torba yasa teklifinde yer alan ve 9 Kasım tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren çalışanlara doğalgaz ve ısınma gideri desteği düzenlemesi yavaş yavaş işverenleri devreye sokmaya başladı. Birçok işveren vergi ve SGK priminden de muaf tutulması ile birlikte çalışanlarına ısınma yardımı veriyor. Bankalarda peş peşe çalışanlarına doğalgaz desteği vermeye başladı. Türkiye İş Bankası bu konuda ilke imza atan banka oldu.

1000 TL DOĞALGAZ VE ISINMA YARDIMI VERİLECEK

Türkiye İş Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre banka çalışanlarına Haziran ayına kadar düzenli olarak 1000 TL doğalgaz ve ısınma desteği sağlanacak. Türkiye İş Bankası’nın bu kararı örgütlü sendika Basisen’in Girişimi ile aldığı öğrenildi. Türkiye İş Bankası çalışanlarına sağlanacak olan doğalgaz yardımı bu ay itibariyle başlıyor. Haziran ayına kadar devam edecek yardımlardan herhangi bir SGK primi ya da vergi ödemesi alınmayacak. Yani İş Bankası tarafından verilecek olan doğalgaz desteği doğrudan çalışanların hesabına yatacak. Maaşa ek olarak ödeme gerçekleştirilecek herhangi bir kesinti olmayacak.

BAŞVURU YAPMAYA GEREK YOK

Ayrıca Türkiye İş Bankası tarafından sağlanacak olan doğalgaz yardımı için banka çalışanlarının herhangi bir başvuru yapmaları gerekmiyor. Yardım doğrudan banka tarafından maaşlarla aynı gün hesaplara geçiyor. Türkiye İş Bankası personeli her ayın 15’inde maaş alıyor. Doğalgaz desteğinin de ayın 15’inden itibaren banka personelinin hesabına maaşa ek olarak yapması bekleniyor.

Türkiye İş Bankası’nın başlattığı ısınma yardımı desteği Sektörde bulunan diğer bankalara da örnek olacak gibi görünüyor. Bundan sonrasında birçok işverenin Haziran ayına kadar ısınma desteği sağlaması bekleniyor.

Başa dön tuşu