Ekonomi

İslam Memiş “Dolara operasyon çekecekler” diyerek uyardı! Elinde 1 Dolar bile olanlar hiç düşünmeden bunu yapsın!

Dolar kuru dalgalanmaya devam ederken ünlü ekonomistten uyarı geldi. İslam Memiş, Dolar kuruna müdahale sinyali verdi. İşte yılsonunda doların geleceği rakam.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, dolar kuruna ilişkin son dakika açıklamaları yaptı. Dolar kurunun akıbeti vatandaşlar ve yatırımcılar tarafından merakla takip edilirken yılsonunda doların geleceği rakam belli oldu. Seçim öncesi dolara operasyon yapılacak. Ekonomisti İslam Memiş, operasyonun ilk adımının Geçtiğimiz günlerde Taksim’de yaşanan terör saldırısı olduğunu dile getirdi.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Dolar kuruna ilişkin çok önemli tahminlerde bulundu. Dolara operasyon iddiasında bulunan ünlü Ekonomist, Aralık ayında meydana gelen ani iniş çıkışlara dikkat çekti. Dolar için operasyonun başladığını söyleyen İslam Memiş bir gün Taksim’de meydana gelen terör saldırısının Bu operasyonun ilk ayağı olduğunu iddia etti. Türkiye’nin ekonomisini bozmak için bir algı operasyonu başladığını dile getiren İslam Memiş, elinde dolar olan yatırımcılara önemli tavsiyelerde bulundu.

TAMAMEN İSTİHBARAT ÇALIŞMALARI

Taksim’deki terör saldırısının amaçlarından birinin Türkiye’nin ekonomisini bozmak olduğunu söyleyen ünlü Ekonomist İslam Memiş, insanların algısını tamamen farklı bir yöne çekmeye çalıştıklarını ifade etti. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, “Döviz bir yatırım aracıdır, döviz alın şöyle olacak, böyle olacak gibi söylemler tamamen istihbarat çalışmalarıdır. Geçen yıl aralık ayında bu operasyonları gördük. İnsanlar galeyana geldi. Gaza geldi ve 8.80 TL’den 18 TL seviyesini gören dolara herkes hücum etti. Aradan bir yıl geçmesine rağmen o dolardan edinilen zararlarını gideremediler. İnsanlara diyorum ki. Yine aynı operasyonlarla karşı karşıya kalabilirsiniz” diye konuştu.

SAKIN DOLARA YATIRIM YAPMAYIN

Yılbaşına artık sayılı günler kala ünlü Ekonomist yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu. Artık doların hükmünün kalmayacağını iddia eden ünlü Ekonomist, 2022 yılında dolar kurunun 21 Lirayı bile test edebileceğini belirtti. İslam Memiş açıklamasının devamında ise şöyle konuştu; “Doların 20-21 TL aralığını görme olasılığı yüksek ve buralar test edilebilir. Uluslararası piyasalarda ise dolar biraz daha stabil seyredebilir. Türkiye altın rezervini arttırdı. Kendi paralarıyla, kendi para birimleriyle, dijital paralarıyla ticaret yapacak, doları ekarte edecek, doları saf dışı bırakacak yeni bir düzen geliyor. Dolar kurunun ataklarında, bankadaki döviz mevduatlarının artışında etkili olabilir. Buraya dikkat çekmek istiyorum.”

FAİZ GERİ GELİYOR

Türkiye’de sıkıntılı ekonomik sürecinin Şubat ve Mart aylarına kadar devam edeceğini belirten altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, ekonomik verilerin Bir ay önceden geldiğini belirtti. İslam Memiş açıklamasının devamında ise şöyle konuştu; “Dolayısıyla dolar tarafında yeni bir zirve yeni bir atak yılsonuna doğru olabilir. 2023 yılı mart ayı itibariyle de dolardan uzak durmak lazım”.

Başa dön tuşu