Ekonomi

İslam Memiş haberi duyurdu! 104 yıl sonra ilk defa olacak

Ünlü Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, “Hayırlı Olsun” diyerek 104 yıl sonra ilk kez olacak yeni gelişmeyi açıkladı. İslam Memiş’in açıklamasına göre Darphane 104 yıl aradan sonra reşat altın üretecek.

Ünlü para piyasaları uzmanı İslam Memiş, 104 yıl sonra ilk kez yaşanacak gelişmeyi sosyal medya hesanından “Hayırlı olsun” diyerek duyurdu. Darphanenin 104 yıl aradan sonra reşat altın üreteceğini açıklayan İslam Memiş, “Reşat Beşli ziynet altın, artık Darphane tarafından basılıyor. 7 Aralık 2022 itibariyle piyasada dolaşan Reşat Beşli 22 ayar olacaktır” ifadelerini kullandı.

Altında 104 yıl sonra bir ilk yaşanacak. Darphane reşat altın üretimine başlıyor. Bugünden itibaren darphane tarafından Reşat beşlinin piyasaya sürüleceği öğrenildi. Reşat beşli altın talebinde bulunacak olan kuyumcular randevu almadan külçe altını karşılığında Darphane’den alabilecek.

REŞAT ALTINA TALEP BÜYÜK

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık da darphanenin yeni kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Atayık açıklamasında “Reşat altınlarına özellikle Anadolu’dan büyük talep var. Reşat Lira’nın ardından Reşat Beşli’nin de orijinal kalıplarıyla yeniden üretilmesi hem piyasadaki olumsuzlukların önüne geçecek, hem de Reşat altınlarıyla ilgili talep noktasında önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz. Tüm sektör adına Darphane yetkililerine bu talebimizle ilgili yakın ilgileri ve olumlu yaklaşımları nedeniyle teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun.” Dedi.

22 AYAR OLARAK ÜRETİLECEK

Ünlü Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş de darphanenin 104 yıl sonra aldığı yeni karara ilişkin konuştu. Memiş açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Reşat Beşli ziynet altın, artık Darphane tarafından basılıyor. 7 Aralık 2022 itibariyle piyasada dolaşan Reşat Beşli 22 ayar olacaktır. 21 veya düşük ayar diye bir şey söz konusu olmayacak. Sektöre ve yatırımcılara hayırlı olsun.”

Başa dön tuşu