Medya

İspanya’dan Manisa’ya bisiklet yolculuğu ‘Türkiye harika bir ülke’

61 yaşındaki David Ribas İspanyol bir bisiklet tutkunu. Türkiye’ye ikinci kez bisikletle gelen Davis Ribas’ın durağı Manisa oldu. Yunusemre Belediyesi Ribas’ı misafir etti. Yunus Emre Kültür Parkı’nı gezen Davis Ribas hem projeye hem de misafirperverliğe hayran kaldı.

Gönlünü bisiklet sporuna kaptıran İspanyol emekli mühendis David Ribas, Türkiye’ye bisiklet sürerek geldi ve Manisa’yı ziyaret etti. Barcelona’dan yola çıkan Ribas tam 3 bin 500 kilometre yolu bisikletiyle katetti. 61 yaşındaki Ribas, çıktığı Avrupa turunda Türkiye’de Manisa’yı durak olarak seçti.

Yunusemre’de bir gece misafir edilen Ribas’a Yunusemre Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Abdullah Can ile rehber Seçkin Aydoğan eşlik ederek gezdirdi. David Ribas, yeni yerler görmeyi ve yeni insanlar tanımayı sevdiğini ifade ederken, “Türkiye doğal güzellikleri ile harika bir yer. 4 sene önce bisikletle gelmiştim, bu benim için heyecan vericiydi. Daha önceki memnuniyetim sebebiyle bu sene tekrar gelmeye karar verdim. Bisikletimle farklı ülke ve kültürleri tanımayı amaçlıyorum. Aynı zamanda da organ bağışı hakkında insanları bilgilendiriyorum. Ülke ülke pedal çevirerek dolaşmayı seviyorum. Tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile Manisa ilini ve Yunusemre ilçesini gezmeye devam edeceğim. Beni en iyi şekilde ağırlayan Yunusemre Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.” dedi.

Başa dön tuşu