Ekonomi

İşsiz kişilere maaş bağlanacak! Az önce müjde geldi çalışmadan 6 bin 346 TL maaş almak için başvurular başladı

Çalışmayan ve geliri olmayan kişilere devletten maaş müjdesi geldi. İŞKUR bu kişilere tek bir başvuru karşılığında maaş bağlayacak. Vakit kaybetmeden başvurunuzu yapın süre az kaldı.

İşsiz kişilere maaş bağlanacak! Az önce müjde geldi çalışmadan 6 bin 346 TL maaş almak için başvurular başladı. Devlet, maddi anlamda zorluk çeken ihtiyaç sahibi kişilere birçok farklı sosyal yardım vermeye devam ediyor. Aynı zamanda İŞKUR ile işbirliği ile yapan devlet, işsiz vatandaşlara çalışma koşulu olmadan maaş bağlıyor. İŞKUR’un programlarına katılanlar devlet desteği alma şansına sahip olacak. İşsiz kişiler Böylece hem meslek öğrenecek Hem de aylık düzenli olarak maaş alacak. İŞKUR’un mesleki eğitim programları ile ilgili detaylar belli oldu. Başvuru yapmak için geç kalmayın İŞKUR’un yapacağı ödeme fırsatını sakın kaçırmayın.

Dar gelirli olan, ihtiyaç sahibi olan, düzenli geliri bulunmayan kişiler devlet yardımı ödemeleri ile ilgili detayları merak ediyor ve arama motorunda da yoğun bir şekilde araştırıyor. İşsiz olan vatandaşlar için bir müjdede İŞKUR’dan geldi. Düzenli geliri bulunmayanlar başvuru yapmaları halinde İŞKUR’dan devlet desteği alabilecek. İŞKUR mesleki eğitim programlarına katılanlar hem meslek öğrenme hem de Devlet desteği alma şansına sahip olacak nokta Çünkü bu kurslara katılanlara İŞKUR tarafından Aylık 6346 TL maaş bağlanacak. Çalışmadan maaş almak istiyorsanız bu eğitim programlarını kaçırmayın. İŞKUR işbaşı eğitim programları ile ilgili her şey haberimizde…

KAYITLAR BAŞLADI

İş arayan ve düzenli bir geliri olmayan kişiler İŞKUR’un mesleki eğitim programlarına katılarak düzenli gelir elde etme şansına sahip oluyor. İŞKUR işbaşı eğitim programları kapsamında iş arayanlara 211,55 TL, öğrencilere 158,66 TL, işsizlik maaşı alan kişilere ise 105,78 TL ödeme yapılıyor. Ev hanımları ise bu programa katılmaları durumunda 6000 TL’ye Varan maaşa sahip oluyor. İŞKUR’un işbaşı eğitim programları için başvurular başladı. Programa katılmak isteyenler İŞKUR bürolarından ya da İŞKUR e-şube üzerinden başvuru yapabilecek.

İŞKUR İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI

Hem meslek öğrenmek hem de düzenli gelire sahip olmak isteyenler için İŞKUR işbaşı eğitim programı başvuru şartları da belli oldu. Bu programa katılmak isteyenlerde aranan şartlar şu şekilde:

İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,

15 yaşını tamamlamış olmak,

İşverenin birinci ya da ikinci derece kan hısımı ya da eşi olmamak,

Emekli olmamak,

Programa başladığı tarihten önceki bir yıl içerisinde program düzenlenecek işverene ait vergi numarası altında yer alan işyerlerinde sigortalı olmamak,

Kurumca aynı meslekte düzenlenen kurs/programı tamamlamamış olmak,

Programa katılmama yönünde yaptırım uygulanmıyor olmak,

İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak gerekiyor.

Bu şartlara uygun olanlar hemen İŞKUR şubelerinden ya da e-devlet üzerinden İŞKUR e-şube aracılığı ile başvuru işlemlerini yapabilir. Başvurusu onaylanan kişiler eğitim programlarına katılmaları halinde düzenli maaş imkânına sahip olabilir.

Başa dön tuşu