Siyaset

İstanbul için seçim çağrısı yapmıştı Kılıçdaroğlu’nun meydan okumasına AK Parti’den yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a meydan okuduğunu söyleyerek İstanbul’da seçim yapılması için çağrıda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Kılıçdaroğlu, ‘Derhal İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İstanbul’daki bütün belediyeler için seçime gidelim. Yüreği varsa, cesareti varsa açıkça meydan okuyoruz.’ demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul2da seçim çağrısına AK Parti’den yanıt geldi. Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, ‘Siyasi olarak bir mantığı yok. Siyaseten konuşulacak bir konu değil.’ ifadelerini kullandı. İşte Kılıçdaroğlu’nun çok konuşulan seçim çağrısı ve AK Parti’den bu çağrıya gelen yanıtla ilgili tüm detaylar…

‘DERHAL SEÇİME GİDELİM’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da seçime gidelim diyerek çok konuşulacak bir çağrıda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Kılıçdaroğlu, ‘Derhal İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İstanbul’daki bütün belediyeler için seçime gidelim. Yüreği varsa, cesareti varsa açıkça meydan okuyoruz.’ demişti. Kılıçdaroğlu’ndan gelen bu çağrıya AK Parti’den yanıt gecikmedi.

‘KILIÇDAROĞLU BİR ESPİRİ YAPMIŞ’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da seçime gidelim çağrısına yanıt verdi ve ‘Yerel seçimlerin öne alınması anayasa değişikliğiyle olur. Belediye başkanları 5 yıl için seçildi. 2024 yılı 31 Mart tarihinde yerel seçimler yapılacak. Muhalefetin önerisi varsa bütün illeri konuşalım. Siyasi olarak bir mantığı yok. Kılıçdaroğlu bir espri yapmış. Bir realitesi yok. Siyaseten konuşulacak bir konu değil.’ dedi.

Başa dön tuşu