Yaşam

İstenmeyen tüylerden kurtulmak artık çok kolay! Evinizde kendi doğal epilasyonunuzu yapabilirsiniz!

Özellikle kadınlar başta olmak üzere istenmeyen tüyler herkesin problemi! Ancak artık bunlardan kurtulmak çok kolay. Hem de evinizde ve kolay yöntemlerle!

İstenmeyen tüylerden kurtulmak artık çok kolay! Evinizde kendi doğal epilasyonunuzu yapabilirsiniz! Özellikle kadınların baş belası olan istenmeyen tüyler için birçok yöntem kullanılıyor. Ancak hiç biri tam olarak kalıcı bir çözüm değil. Son yıllarda popüler olan ve en fazla çözüm garantisi sunan yöntem lazer epilasyon oluyor. Ancak lazer epilasyon hakkında da birçok sağlık sorunu iddiaları gündemde olduğu için bazı insanlar bu yöntemi kullanmaktan çekiniyor. Gitmek isteyenler de bazen pahalılıktan gidemiyor. Ama sizler için en doğal yöntemleri araştırarak derledik. Gelin bu yöntemlere birlikte bakalım!

LAZER EPLASYON SAĞLIK AÇISINDAN ÖNEMLİ Mİ

Lazer epilasyon yaptıran kişilerin cilt tipine göre bazı sorunlar gözlenebilir. Bu sorunların başında kabarcık, ödem ve kızarıklık gibi belirtiler ortaya çıkar. Uygun olmayan dalga boyu veyahut da hatalı atılan bir lazer ışın ciltte yanık oluşturarak kalıcı lekeler meydana gelebilir.

Emzirme döneminde kadınlar rahatlıkla lazer epilasyon yaptırabilir, ancak hamilelik döneminde yeterli veri ve çalışma bulunmadığından dolayı pek lazerle epilasyon yöntemi kullanılmıyor. Bunun dışında lazer kısırlık yapar gibi şeyler yalnızca söylentiden ibarettir. Lazerin dalga boyu yalnızca üst deride kıl köklerine kadar etki ediyor, onun dışında organlara zarar vermesi söz konusu bile değildir. Unutmamalıdır ki lazer yöntemi yalnızca epilasyonda değil, tıpta tedavi amaçlı da kullanılan bir yöntemdir.

EVDE DOĞAL EPİLASYON YÖNTEMLERİ

İstenmeyen tüylerden kurtulmak evinizde bulunan malzemeler ile çok kolay, rahat ve doğal! Bu yöntemler sizlere tamamen biteceğinin garantisini vermez ancak, daha uzun sürede daha kısa tüylerin çıkacağını garantileyebilir. İşte bu doğal yöntemler:

ŞEKER; BAL; LİMON; MUHTEŞEM ÜÇLÜ

-1 yemek kaşığı şeker

-Limon

-Bal

Tüm bu malzemeleri bir araya getirin ve ağdamsı bir kıvam alana kadar ısıtın. Gerektiği yerde karışıma bir miktar su ilave edebilirsiniz. Ardından elde ettiğiniz malzemeyi önce vücudunuzun ufak bir bölgesinde deneyin, vücudunuzda yen etki yapıp yapmayacağını gözleyin. Ardından tüylerin çıkış yönünde macunu sürün ve ağda bezini o yönde yapıştırıp ters yönde çekin. Kendi ağdanızı evde kendiniz üretmiş oldunuz. Vücudunuzda oluşacak olası bir kuruluk ya da kızarıklık için vücudunuza yağ ya da nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

KARBONAT; ZERDEÇAL; EFSANE YÖNTEM

-1 yemek kaşığı kabartma tozu

-1 yemek kaşığı zerdeçal

Karbonat ve zerdeçalı karıştırın, ardından bir miktar su ilave ederek karıştırmaya devam edin. Karıştırma işlemine macun kıvam alana kadar devam edin. Ardından oluşan macunu tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgeye mesaj yaparak uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Ardından ılık su ile durulayabilirsiniz.

Başa dön tuşu