Yaşam

İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin kimlikleri açıklandı

İstanbul’da dün tüm Türkiye’yi yasa boğan hain bir olay gerçekleşti. Dün akşam saatlerinde Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı saldırıda maalesef 6 kişi hayatını kaybetti, 81 kişi ise yaralandı. Saldırıda 3 aileden ikişer kayıp yaşandığı ortaya çıkarken bombalı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın kimlikleri belli oldu.

İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırı olayı tüm dünyanın gündeminde. Türkiye’yi yasa boğan olayla ilgili açıklama yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, olayda can kaybı olduğunu ve yaralı vatandaşlarımız bulunduğunu duyurmuştu. Yaralılar bölgeye sevk edilen ambulanslarla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken tedavisi tamamlanan 50 kişi taburcu edildi. Bombalı saldırıda hayatını kaybeden 6 kişinin kimlikleri de açıklandı.

HAYATINI KAYBEDEN 6 VATANDAŞIMIZIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Beyoğlu’ndaki patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımızın kimliklerini açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3 aileden ikişer kayıp verilen saldırıda 81 yaralının olduğunu ve 50 kişinin tedavilerinin ardından taburcu edildiğini aktardı. Patlama nedeniyle Arzu Özsoy ve kızı Yağmur Uçar, Yusuf Meydan ve kızı Ecrin Meydan, Adem Topkara ile eşi Mukaddes Elif Topkara hayatını kaybetti.

YUSUF MEYDAN VE KIZI ECRİN MEYDAN HAYATINI KAYBETTİ

Yaralılardan bir bölümünün kulak çınlamasıyla tedbiren hastanede tutulan vatandaşlar olduğunu aktaran Bakan Soylu, doktorlar gidebilirler dedikten sonra hepsinin evlerine döndüğünü söyledi. 5 yaralının şu anda yoğun bakımda olduğunu ve 2 yaralının durumunun ağır olduğunu bildirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda çalıştığı öğrenilen Yusuf Meydan’ın Adana’dan kız istemek için İstanbul’a geldiği ve hafta sonu ailesi ile birlikte Taksim’de gezerken meydana gelen bombalı saldırıda kızı Ecrin’le beraber hayatını kaybettiği bilgisine yer verildi.

Başa dön tuşu