Spor

İzmir’de olaylı derbi! Sokaklar savaş alanına döndü, bir taraftarı sokak ortasında defalarca bıçakladılar

İzmir’de Göztepe-Altay maçında çıkan olaylar büyük bir üzüntüyle takip edilirken bir taraftarın ağır şekilde yaralandığı olaylı derbide sular durulmuyor. İzmir’in takımları Göztepe-Altay arasında oynanan derbi maçında tansiyon bir an olsun düşmedi. Çıkan olaylar sonucunda maç tatil edilirken bu kez sokaklar karıştı. Bir taraftarın sokak ortasında defalarca bıçaklandığı an kameralara saniye saniye yansıdı.

Göztepe-Altay derbisinde akıl almaz olaylar yaşandı. Altay tribünlerinden Göztepe tribünlerine fırlatılan işaret fişeği bir taraftarın yüzüne isabet etti ve Göztepeli taraftar ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Ayrıca sahaya giren bir taraftar da korner direğini yerinden sökerek Altay kalecisi Ozan Evrim Özen’e saldırdı. Yaşanan olaylar sonrasında maç yarıda kaldı. Tansiyonun bir an olsun düşmediği karşılaşmanın ardından İzmir sokakları da karıştı.

KALECİYE KORNER DİREĞİYLE SALDIRDI

İki İzmir takımı olan Göztepe-Altay maçında ortalık adeta savaş alanına döndü. Altay tribününden Göztepe tribününe atılan işaret fişeği bir taraftarın yüzüne isabet etti. Ağır yaralanan Göztepeli taraftarın kanlar içinde sedyeyle ambulansa alınarak hastaneye kaldırıldığı görüldü. Hemen ardından Göztepeli bir taraftarın sahaya girerek korner direğini yerinden söküp Altay kalecisi Ozan Evrim Özen’e saldırdığı görüldü. Uğradığı saldırı sonucunda başından yaralanan kalecinin hastaneye kaldırıldığı ve bilincinin açık olduğu bilgisine ulaşıldı.

BİR TARAFTAR SOKAK ORTASINDA DEFALARCA BIÇAKLANDI

Olaylar bununla da sınırlı kalmadı. Stadyumda yaşanan gerginlik İzmir sokaklarına da taştı. Bir taraftarın sokak ortasında defalarca bıçaklandı. Kendisini korumaya çalışan taraftarın 6-7 defa bıçaklandığı anlar bir cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

TFF’DEN AÇIKLAMA

İzmir’de Göztepe-Altay karşılaşmasında yaşanan olaylarla ilgili açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), olayları kınadı. Konuyla ilgili TFF’den yapılan açıklamada, ‘Göztepe-Altay karşılaşmasıyla ilgili gerekli işlemler ve soruşturma başlatılmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu olarak olayın adli sürecinin de takipçisi olacağız.’ denildi.

Başa dön tuşu