Medya

Josef De Souza’dan Ronaldo’nun Al Nassr transferine flaş paylaşım!

Cristiano Ronaldo, 2022 Dünya Kupası’ndan önce yaptığı röportaj nedeniyle Manchester United’dan ayrılığını Katar’daki turnuvadan gözleri yaşlı ayrılarak gerçekleştirmişti. Yeni adresi merak edilirken Ronaldo Suudi Arabistan ekibinin Al Nassr formasını giyeceğini duyurdu. Ronaldo’nun transferinin gerçekleşmesinin ardından Beşiktaş’ın Brezilyalı oyuncusu Josef De Souza flaş bir paylaşım yaptı.

Cristiano Ronaldo, Piers Morgan’a 2022 Dünya Kupası öncesinde verdiği çarpıcı röportajdan sonra Manchester United ile yollarını ayırmıştı. Ronaldo’nun artık hangi takımda oynayacağı belli oldu. 2022 Dünya Kupası’nda Portekiz ile istediği başarıyı yakalayamayan ve üzülerek veda eden Cristiano Ronaldo, Suudi Arabistan Al Nassr formasını giyeceği sözleşmeyi imzaladı.

“Farklı bir ülkede lig deneyimi…”

Ronaldo transferle alakalı olarak, “Farklı bir ülkede lig deneyimi için sabırsızlanıyorum. Al Nassr’ın vizyonu etkileyici ve ilham verici. Takım arkadaşlarıma hemen katılmak için heyecanlıyım” açıklamasında bulundu.

“Yeni evine hoş geldin Ronaldo”

Transfer hakkında açıklama yapan Al Nassr ise “Tarih yazılıyor. Bu imza kulübümüze büyük başarılar getirmek için ilham vermesinin yanı sıra, milletimize, ligimize, gelecek nesillere, kız ve erkek çocuklarına kendilerinin en iyi hali olmaları için de ilham verecek. Yeni evine hoş geldin Ronaldo” sözlerini kullandı.

Ronaldo’nun takım arkadaşları

Sözleşmeyi imzalayan Ronaldo’nun takım arkadaşları Süper Lig’den tanıdık olan Vincent Aboubakar, Anderson Talisca ve Luiz Gustavo olacak.

Ronaldo’nun dudak uçuklatan maaşı

All Nassr’dan Ronaldo’nun kazanacağı yıllık 75 milyon Euro iken, bu reklam anlaşmalarıyla beraber 200 milyon Euro üstüne çıkacak.

Josef De Souza’dan paylaşım

Josef De Souza, bir dönem Al-Ahli forması giymişti. Suudi Arabistan’da önceden forma giyen Souza, Ronaldo’nun paylaşımını alıntılayarak ilgi çekici bir paylaşım yaptı.

Josef, bu paylaşımda Suudi Arabistan Spor Bakanı’na seslendi: “Sayın Spor Bakanı, bu büyük transferden dolayı sizi tebrik eder ve diğer takımlar için böyle büyük anlaşmalar imzalamadan önce FIFA’ya olan borçlarınızı ödemenizi tavsiye ederim.” dedi.

Haklı çıkmıştı

Josef, Fenerbahçe’den Al Ahli’ye 12 milyon Euro bonservis karşılığında transfer olmuştu. 2020/2021 sezonunun başlangıcında ayrılarak Beşiktaş ile imza atmıştı. Fesih tek taraflı gerçekleştiği için Suudi Arabistan kulübü ile FIFA’lık duruma gelen oyuncu FIFA Uyuşmazlık Kurulu tarafından haklı görülmüştü. Kurul kararında Beşiktaş’ın da bu transfer gerçekleşirken bir usulsüzlük yapmadığına karar vermişti.

Josef De Souza’ya 4.7 milyon Euro ödeme yapması konusunda FIFA Al Ahli aleyhinde karar vermişti.

Başa dön tuşu