Ekonomi

Kadın girişimcilere faizsiz 500 bin TL kredi! Bu şartları sağlıyorsanız hemen başvurun: Büyük fırsat!

Bir girişimci olarak, işletmenizin büyümesini ve genişlemesini hızlandırmak için yeterli finansmana erişiminizin olması çok önemlidir. Bu kredi limitleri, finansal kaynaklarınıza önemli bir destek sağlayabilir ve iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu kapsamda KOSGEB destekli kredilerden yararlanabilirsiniz. İşte KOSGEB kredisinin detayları…

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan girişimciler en fazla 300 bin TL kredi limitinden faydalanabilir. Ancak, en az bir yıllık ustalık belgesine sahip olan ve son bir yıl içinde ilgili meslekte iş kurmuş olanlar için azami kredi limiti 500 bin TL’dir. Bu durum kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerde faaliyet gösteren ve Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi sahibi girişimciler için de geçerlidir.

Bu kredi limitlerinin, kişinin kredi değerliliğine ve borç verenin politikalarına göre değişebileceğini belirtmek önemlidir. Bu nedenle, bir karar vermeden önce farklı kredi seçeneklerini iyice araştırmanız ve karşılaştırmanız önerilir.

KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ NE KADAR?

Kadınları iş hayatında güçlendirmek için tasarlanmış bir finansal çözüm olan Kadın Girişimci Kredisi ile tanışın. Bu kredi, yerleşik kadın girişimciler için maksimum 150 bin TL, yeni iş kurmuş olanlar için (faaliyet yaşı 6 aydan fazla olmayan) 100 bin TL’lik bir kredi limiti sunmaktadır.

Kredi vadesi 6 ay anapara ödemesiz olmak üzere en fazla 36 aydır. Geri ödemeler aylık eşit taksitler halinde yapılacak olup, ödemesiz dönem faizi aylık ve üçer aylık dönemlerde tahsil edilecektir.

KOSGEB KREDİSİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında, kredi başvuru tarihinden itibaren en az bir yıl süreyle ustalık belgesine sahip olan kişiler kredi programın hak kazanırlar. Ayrıca, son bir yıl içinde ustalık belgesi ile ilgili meslekte kendi işini kurmuş girişimci esnaf ve sanatkarlar da bu krediye başvurabilir.

Bunun yanında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayanlar da bu kredi kampanyası dahilindedir. Son olarak, kredi başvurusu sırasında 35 yaşını doldurmamış genç girişimciler, esnaf ve sanatkarlar da KOSGEB onaylı kredi kampanyasına katılma hakkını elde ederler.

Başa dön tuşu