Ekonomi

Kadın girişimcilere tam 100 milyar TL kredi sağlanacak! İş Bankası kadın işletmecilere kredi kapsamını genişletiyor!

Türkiye’de kadınların iş yaşamında desteklenmesine yönelik çeşitli kredi destek programları uygulanmaya devam ediyor. Türkiye İş Bankası tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada ise yeni destek paketlerinin devreye sokulduğu aktarıldı. İş Bankası’ndan yapılan açıklamada kadın işletmecilere 5 yıl içinde 100 milyar TL tutarında finansman sağlanacağı taahhüt edildi.

Kadının Güçlenmesi Bildirgesi ile gelecek döneme ilişkin kadın işletmelere sağlanacak destekleri açıklayan Türkiye İş Bankası, kadın girişimcilere yönelik programlar ve diğer detayları aktardı. Bu kapsamda 100 milyar TL finansman sağlanacağına dair detaylar aktarıldı.

KADININ GÜÇLENMESİ BİLDİRGESİ YAYIMLANDI

Türkiye İş Bankası, Kadının Güçlenmesi Bildirgesi ile kadın girişimcilere yönelik yol haritasını açıkladı. Kadın girişimcilere yönelik programlar, kadınlara kullandırılan mikro krediler, kadınların istihdam ve yönetimde söz sahibi olduğu şirketlerin finansman yoluyla kadın işletmelere 100 milyar TL finansman desteği bu kapsamda sağlanacak. 5 yıl içinde söz konusu finansmanın sağlanacağı aktarılıyor.

Yayımlanan bildirgede kadınların iş hayatında daha aktif rol üstlenmesi, eşit haklara sahip olması, finansal hizmetlere erişiminin kolaylaştırılması gibi daha birçok konuda pozitif etki yaratan uygulamaların hayata geçirilmesi hedeflendiği aktarılıyor.

KADINLARA 5 YILDA FİNANSMAN SAĞLANACAK!

2020 yılında Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensiplerini imzalayan ve 2023 Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde yer alan İş Bankası, bu kapsamda gelecek yıllara ilişkin yol haritasını duyurdu. Yayımlanan bildirge ile finansman desteği taahhüt edilmiş oldu.

Özellikle deprem bölgesinde yeniden inşa etme mücadelesi veren kadınların ekonomik zorlukları aşmalarına, iktisadi yaşamda daha aktif rol almalarına katkı sağlanacak. Ülke genelinde 5 yılda sağlanması taahhüt edilen 100 milyar TL tutarındaki desteğin, deprem bölgesindeki kadınlara katkı sağlayacak ölçüde geniş kapsamlı olduğuna dikkat çekildi.

İŞ BANKASI 100 MİLYAT TL KREDİ TAHHÜT ETTİ

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, toplumsal cinsiyet eşitliğine dayalı stratejilerin oluşturulmasının önemine işaret etti. Depremde felaketinin acılarını hep beraber dayanışma içinde saracaklarının altını çizen Aran, ülke genelinde kadınlara yönelik 5 yılda 100 milyar TL tutarında kredi desteğini taahhüt ettiklerinin altını çizdi.

Başa dön tuşu