Ekonomi

Kara kış kapıya dayandı, devlet yardım eli uzattı! 2500 TL doğalgaz yardımı başvuruları açıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı karakış kapıya dayanmışken vatandaş için devreye girdi. Doğalgaz yardımı başvuruları açıldı. 2500 TL doğalgaz desteği verilecek.

Kara kış kapıya dayandı, devlet yardım eli uzattı! 2500 TL doğalgaz yardımı başvuruları açıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan kış günlerinde vatandaşa yardım eli uzanmaya devam ediyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişiler bu yardımlar sayesinde rahat nefes alıyor. Aile Bakanlığı’nın kış aylarında verdiği doğalgaz yardımı ödemeleri için başvurular açıldı. Şubat ayında 2500 TL’ye varan doğalgaz desteği almak üzere elinizi çabuk tutun. Ödemeler PTT üzerinden yapılacak. Başvurular ise e-Devlet’ten alınıyor. Doğalgaz yardımı başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için kesenin ağzını açmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl başlayan doğalgaz yardımı ödemeleri 2023 yılında da sürüyor. Aile Bakanlığı tarafından başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine sağlanan doğalgaz desteği ile ilgili yeni duyuru geldi. Hala başvuru yapmayanlar için son günlere girildi. Şubat ayı doğalgaz yardımından faydalanmak için başvuru formunu e-Devlet’ten doldurabilirsiniz doğalgaz yardımı başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İhtiyaç sahibi hanelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan sosyal yardım ödemeleri aralıksız olarak devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kış aylarında vatandaşın yakacak ve ısınma giderlerini karşılıyor. Dar gelirliler e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurmaları halinde devletten doğalgaz yardımı alabiliyor. 2023 doğalgaz yardımı başvuru şartları netleşti. Hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması halinde bakanlığa başvuru yaparak doğalgaz desteği olabilirsiniz.

900 İLE 2500 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşa sağlanan doğalgaz yardımı ödemelerinde miktar hane içinde yaşayan Kişi sayısına ve yaşadığınız ile göre farklılık gösteriyor. Destek miktarlarının 900 ile 2500 TL arasında olduğu açıklandı. e-Devlet üzerinden başvuru formunu dolduranlar bu ödeme imkanından faydalanabiliyor. Doğalgaz desteği, maddi anlamda ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ailelere sağlanıyor. Ödemeler PTT aracılığıyla yapılıyor. Başvurusu onaylanan kişilerin ödemesini almak için T.C kimlik kartı ve doğalgaz faturaları ile birlikte PTT şubelerine gitmeleri yeterli oluyor.

KIŞ AYLARI BOYUNCA DEVAM EDİYOR

Doğalgaz yardımı ödemeleri kış ayları boyunca devam ediyor. Ödeme almak için tek bir defa başvuru yapmak yeterli oluyor. Yani her ay tekrar tekrar başvuru yapmaya gerek yok. Bir kez başvuru yapan ve başvurusu onaylananlar her ay düzenli olarak adlarına kayıtlı Doğalgaz faturası ve kimlik kartları ile birlikte PTT şubelerine giderek ödemelerini alma imkanına sahip oluyor.

Başa dön tuşu