Spor

Katar şike iddialarıyla gündeme geldi! Dünya Kupası öncesi skandal iddia: 8 futbolcuya rüşvet teklif edildi

Tüm dünyanın gözünü çevirdiği 2022 Dünya Kupası için geri sayım sürerken Katar’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan turnuva henüz başlamadan çok konuşulacak iddialar ortaya atıldı. Dünya Kupası maçlarının başlamasına artık sadece günler kaldı. Turnuva öncesinde dünyanın dört bir yanındaki futbolseverler büyük bir heyecan yaşarken ortaya atılan şike iddiası dünya spor gündemine bomba gibi düştü. Katar’ın Ekvadorlu 8 futbolcuya rüşvet teklif ettiği öne sürüldü.

2022 Dünya Kupası maçları öncesinde çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Bilindiği gibi 2022 Dünya Kupası karşılaşmaları Katar’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek. 20 Kasım 2022 Pazar günü oynanacak ilk maçla başlayacak olan turnuva öncesinde gündeme gelen rüşvet iddiaları olay yarattı. Katar’ın Ekvadorlu 8 futbolcuya 7,4 milyon dolar rüşvet teklif ettiği iddia edildi.

RÜŞVET İDDİASI

Dünya genelinde büyük bir merak ve heyecanla beklenen 2022 Dünya Kupası maçları öncesinde ortalığı karıştıran bir iddia gündem oldu. İddiaya göre Katar, Ekvadorlu futbolculara şike teklifi yaptı. Yine iddiaya göre Katar, 8 Ekvadorlu futbolcuya turnuvanın açılış maçını kaybetmesi için 7,4 milyon dolar rüşvet teklif etti. Bazı Ekvadorlu yetkililerin bu bilgiyi doğruladığı da iddialar arasında.

DÜNYA KUPASI KATAR-EKVADOR MAÇIYLA BAŞLAYACAK

2022 Dünya Kupası’nın ilk karşılaşması 20 Kasım 2022 saat 19.00’da Katar-Ekvador arasında gerçekleşecek. Bu karşılaşma ile 2022 Dünya Kupası start vermiş olacak. Dünya Kupası A Grubu’nda Ekvador, Senegal ve Hollanda yer alıyor.

Başa dön tuşu