Yaşam

Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesine roketli saldırı: Yaralı asker ve polislerimiz var

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından dün gece yarısı başlatılan Pençe-Kilit Harekatı ile terör örgütü hedefleri tek tek imha edilmişti. TSK’nın başarılı operasyonu dünya basınında da geniş yer bulmuştu. Pençe-Kilit Harekatı gündemde yer almaya devam ederken teröristler ise Kilis’teki Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesine hain bir saldırı düzenledi. Teröristlerce düzenlenen roketli saldırı sonucunda 1 askerimiz ve 2 özel harekat polisimiz yaralandı.

Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütü YPG/PKK mensuplarınca atılan roketin Kilis’teki Öncüpınar Sınır bölgesine düştüğü öğrenildi. Olayın ardından bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Güvenlik güçleri de bölgeye yönlendirildi. Bölgedeki güvenlik önlemlerinin artırıldığına dair bilgilere yer verildi.

KİLİS SINIRINA ROKETLİ SALDIRI

Türk Silahlı Kuvvetleri, dün gece yarısı terör örgütü YPG/PKK’ya yönelik başlattığı Pençe-Kilit Harekatı kapsamında çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi ve 89 terör  hedefini imha etti. Operasyon kapsamında etkisiz hale getirilen teröristler arasında örgütün sözde yöneticilerinin de bulunduğu bilgisi paylaşılmıştı. TSK’nın başarılı operasyonu dünya gündeminde yerini alırken Kilis sınırına roketli saldırı düzenlendi. Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesine düzenlenen roketli saldırının ardından bölgedeki güvenlik önlemleri artırıldı.

1 ASKER, 2 ÖZEL HAREKAT POLİSİ YARALANDI

Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesine düzenlenen roketli saldırı sonucunda 1 asker ve 2 özel harekat polisi yaralandı. Yaralıların olay yerine gelen ambulanslarla Kilis Prof. Dr. Alaattin Yavaşça Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındığı aktarıldı.

 

Başa dön tuşu