Yaşam

Kilis’e roketli saldırı! PKK terör örgütü tarafından Kilis’e 3 roket atıldı: Ölü veya yaralı var mı?

Türkiye, Gaziantep Karkamış’taki roketli saldırının yasını tutarken YPG/PKK terör örgütü tarafından Kilis’e roketli saldırı düzenlendi. Teröristler tarafından Kilis’e 3 roket atıldığı aktarıldı. Teröristlerin hain saldırısında ilk belirlemelere göre herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmadı.

YPG/PKK’lı teröristler bir kez daha Kilis’i hedef aldı. Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı Bölgesi’ne Suriye’nin kuzeyinden YPG/PKK’lı teröristlerce atılan 3 roket düştü. Gelen ilk bilgilere göre atılan roketler boş bir araziye düştü. Saldırıda can kaybı veya yaralanma yaşanmadı.

ÖNCÜPINAR SINIR KAPISI BÖLGESİ’NE ROKET ATILDI

Terör örgütü YPG/PKK Suriye’nin kuzeyinden Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesine 3 roket attı. Atılan roketlerin sınır kapısı yakınındaki boş bir araziye isabet ettiği öğrenildi. YPG/PKK’lı teröristler 2 gün önce yine Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesini hedef almış ve roketle saldırmıştı.

ÖLÜ VEYA YARALI YOK

Gece saatlerinde yine Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesini hedef alan YPG/PKK’lı teröristlerce atılan 3 roket sınır kapısı yakınındaki boş bir araziye düştü. Roketli saldırıda herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadığı açıklaması yapıldı. Bölgede güvenlik önlemlerinin artırıldığı bilgisine de yer verildi.

KİLİS VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili açıklama yapan Kilis Valiliği, sınır hattına roketli saldırı düzenlendiğini duyurdu. Valilik açıklamasında, saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmadığı bilgisine yer verildi ve ‘Terör örgütü tarafından 22.11.2022 tarihinde saat 21.25 sularında Tel Rıfat Bölgesi’nden atılan 3 adet Çok Namlulu Roketatar (ÇNR), Kilis’te sınır hattına düşmüştür. Herhangi bir can kaybımız ve yaralımız bulunmamaktadır.’ ifadelerine yer verdi.

 

 

Başa dön tuşu