Medya

Kim Milyoner Olmak İster beşi beş kuruştan beş yumurta kaç kuruş eder sorusuna yanlış cevap veren yarışmacı sosyal medyada viral oldu

ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına yine bir soru ve yarışmacının cevabı damga vurdu. Fenomen yarışmada sorulan şaşırtmacalı sorular ve yarışmacıların verdiği cevaplar sık sık gündem oluyor. Bazen yarışmacılar gerek heyecandan gerek sorudaki kelime oyunlarından dolayı çok basit sorulara bile yanlış cevap verebiliyor. Milyoner’in dün akşam ekrana gelen yeni bölümünde yine böyle bir soru-cevap olayı yaşandı.

Kim Milyoner Olmak İster’in dün akşam ekrana gelen yeni bölümünde yarışmacının kendisine yöneltilen ‘Beşi beş kuruştan beş yumurta kaç kuruş eder?’ sorusuna yanlış cevap veren yarışmacı elendi. Yarışmacının bu soruya verdiği yanıt ise sosyal medyada gündem oldu. Doğru cevabın aslında sorunun içinde olduğu bu soru karşısında kafası bir hayli karışan yarışmacının ’25 kuruş’ cevabı sosyal medyada viral oldu.

CEVAP SORUNUN İÇİNDEYDİ

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışması dün akşamki yeni bölümüyle yine adından söz ettirmeyi başardı. Zaman zaman verilen cevaplar ve ilginç anlarla gündem olan yarışmada dün akşam sorulan soru ve yarışmacının bu soruya verdiği yanıt yine çok konuşuldu. Dördüncü soruya kadar hızlı bir şekilde gelen yarışmacı basit bir soruda takılarak elendi. Aslında cevabı sorunun içinde olan bu basit soru karşısında kafası bir hayli karışan yarışmacının yanlış yanıt verdiği soru sosyal medyanın da gündemine oturdu.

‘BEŞİ BEŞ KURUŞTAN BEŞ YUMURTA KAÇ KURUŞ EDER?’

5 bin TL değerinde olan dördüncü soruya kadar hiç takılmadan hızlı bir şekilde gelen yarışmacı, dördüncü soruda kendisine yöneltilen ‘Beşi beş kuruştan beş yumurta kaç kuruş eder?’ sorusu karşısında kafa karışıklığı yaşadı. Hem yayın heyecanı hem de sorunun karışıklığı sebebiyle kafası bir hayli karışan yarışmacı aslında cevabı içinde olan bu basit soruya yanlış cevap verdi ve beşinci soruyu göremeden elendi. Sorunun doğru cevabı ‘5 kuruş’ olacaktı.

Başa dön tuşu