Ekonomi

Kimlik kartı ile gidene piyango gibi ödeme! PTT koşulsuz, şartsız 2.500 TL nakit ödeme veriyor

PTT’den kimlik kartı ile gidene koşulsuz şartsız ödeme veriliyor. 2500 TL nakit paranız hazır, geç kalmadan başvurunuzu yapın.

Kimlik kartı ile gidene piyango gibi ödeme! PTT koşulsuz, şartsız 2.500 TL nakit ödeme veriyor. Soğuk havalarda artan faturalara devlet destek oluyor. Kimlik kartı ve faturası ile PTT’ye gidenler fatura yardımı alabiliyor. Aile Bakanlığı fatura yardımına ilişkin ayrıntıları açıkladı. Hane başına ödenen destek ödemesi için hane içinde yaşayan kişi sayısı da önemli. Çünkü doğalgaz ve elektrik tüketim desteği hanede yaşayan kişi sayısına göre veriliyor. Peki, doğalgaz yardımı başvuru şartları neler? Kimler doğalgaz desteği alabilir? İşte doğalgaz yardımı ile ilgili merak edilenler…

Ekonomik kriz, artan enerji fiyatları ve havaların soğumasıyla birlikte yükselen faturalar vatandaşın belini bükerken yine devlet yardıma koşuyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi kişiler başvuru yapmaları ve gerekli şartlara uygun olmaları halinde devletten fatura yardımı alabiliyor. Daha önce sadece elektrik tüketim desteği veren devlet artık doğalgaz yardımı da vermeye başladı. İhtiyaç sahibi kişiler kriterlere uygun olmaları halinde devletten kış aylarında doğalgaz yardımı alabiliyor. Peki, kimler doğalgaz yardımı alabilir? Doğalgaz yardımı başvuru şartları neler? İşte detaylar…

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞLADI

Dar gelirli vatandaşa devletten sosyal destek ödemeleri devam ediyor. Daha önce sadece elektrik faturası desteği veren devlet bu defa doğalgaz yardımı ile de vatandaşa yardımcı oluyor. Mart ayına kadar devam edecek olan doğalgaz yardımı hane içinde kişi başına düşen gelire göre veriliyor. Ödemeler 900 TL ile 2.500 TL arasında ödeme PTT’den yapılıyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Aile Bakanlığı tarafından verilen doğalgaz yardımı ödemelerine başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları ile e-devlet üzerinden yapılabiliyor. Başvuru için TC kimlik kartı ile gitmek yeterli oluyor. Hane içinde yaşayan kişilerden sadece birinin başvuru yapması yetiyor. Başvurular haneye göre değerlendiriliyor.

PTT’DEN KİMLİKLE ALABİLİRSİNİZ

Doğalgaz yardımı PTT’den ödeniyor. TC kimlik kartı ve doğalgaz faturası ile birlikte PTT şubelerine giderek ödeme alabilirsiniz. Son aya ait doğalgaz faturası ile gitmeniz önemlidir. Hane içindeki kişi sayısına göre ödenecek doğalgaz yardımı miktarı sistemde görünmektedir.

Başa dön tuşu