Ekonomi

Kimlik numarasının son hanesi 2 ve 8 olanlar hemen PTT’ye gidin! Gişelerden anında 1500 TL yardım ödenecek

Aile Bakanlığı kimlik numarasının son hanesine göre PTT’den ödeme yapıyor. T.C kimlik numarasının son rakamı 2 ve 8 olanlar gişelerden 1.500 TL ödeme alabiliyor.

Kimlik numarasının son hanesi 2 ve 8 olanlar hemen PTT’ye gidin! Gişelerden anında 1500 TL yardım ödenecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2023 yılında Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere binlerce liralık sosyal yardım veriliyor. Birçok farklı alanda yapılan devlet yardımları her ay düzenli olarak hesaplara yaptığı gibi PTT’den de alınabiliyor. Aile Bakanlığı, T.C kimlik numarasının son hanesine göre başvuru yapanlara PTT’den 1500 TL tutarında destek ödemesi sağlıyor. Kira yardımı olarak bilinen bu ödemelerden PTT şubelerine giderek yararlanabilirsiniz. Aile Bakanlığı kira yardımı başvuru şartları ve merak edilenler haberimizde…

Türkiye’deki ekonomik kriz en çok dar gelirli vatandaşları vurdu. Aldıkları maaşlar yetmeyen ve geçinmekte güçlük çeken vatandaşlar Üstüne bir de Büyük şehirlerde fahiş kira artışları sonrası iyiden iyiye zor günler geçirmeye başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kirasını ödemekte güçlük çeken Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların elinden tutuyor. T.C kimlik numarası sonuna göre başvuru yapanlara bakanlıktan PTT aracılığı ile 1500 TL kira yardımı veriliyor. Aile Bakanlığı kira yardımı başvuru şartları ve merak edilen her şey haberimizin devamında…

BU ŞARTLARI TAŞIYANLARA 1500 TL ÖDEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı PTT aracılığı ile şartları taşıyan kişilere 1500 TL ödeme verilecek. Bakanlık bu ödemeleri ihtiyaç sahibi olan kirasını ödemekte güçlük çeken ailelere yapacak. 1500 TL kira yardımı ödemesi için hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor. Hane içinde sadece bir kişi kira yardımı için başvuru yapabiliyor. Kira yardımı ödemeleri Büyük şehirlerde 1500 TL olarak hesaplara yatarken küçük şehirlerde 750 TL ile 1100 TL arasında değişiyor. Yani yaşadığınız şehre göre farklı tutarlarda kira desteği alabilirsiniz.

KİRA YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Kira yardımı alabilmek için kişilerin sigortalı olmaması, mal varlığının bulunmaması, emekli, dul ve yetim aylığı almıyor olması, gider gelir testine göre fakirlik sınırının altında bulunması ve düzenli bir gelirinin olmaması gibi şartlar aranıyor. Kira yardımından faydalanmak için başvuru işlemleri e-devlet üzerinden yapılabiliyor. Aile Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına da başvuru yapabilirsiniz.

YILDA 18.000 TL ÖDEME YAPILIYOR

Aylık 1500 TL kira yardımı ödemeleri PTT aracılığı ile yapılıyor. Hak sahibi kişilerin PTT’ye T.C kimlik kartları ile giderek ödemelerini almaları yeterli oluyor. Yine e-devlet üzerinden yapacağınız başvurular sırasında kira yardımı yönlendirmesini banka hesabınıza da yapabilirsiniz. Kira yardımı yılda toplam 18.000 TL’ye kadar ulaşıyor.

Başa dön tuşu