Ekonomi

Kış kapıya dayandı! Havalar daha da soğumadan kış desteği başvurunuzu yapın! 900-2.500 TL arası doğalgaz desteği ödemeleri hesaplara yatmaya başladı

Yaz ayları geride kaldı ve kış kapıya dayandı. Bu yıl oldukça çetin geçmesi beklenen soğuk kış günlerinde dar gelirli aileler ısınma ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklarını ve doğalgaz faturalarını kara kara düşünmeye başladı. Devlet, soğuk kış aylarında da ihtiyaç sahibi vatandaşlarını yalnız bırakmıyor. Dar gelirli aileler için sosyal yardım programlarında kış desteği kapsamında doğalgaz desteği veriliyor.

İhtiyaç sahibi ailelere doğalgaz tüketim desteği ile ilgili tüm detaylar araştırılmaya devam ediliyor. Pahalılığın giderek arttığı dönemde kış aylarında ısınma ihtiyacının nasıl giderileceğini düşünen ve doğalgaz faturalarının yükü altında ezilen ihtiyaç sahibi vatandaşlar için verilen doğalgaz desteği bu sıkıntılara ilaç oluyor. Peki, doğalgaz desteği başvurusu nasıl yapılır? Doğalgaz yardımı başvurusu nereden ve nasıl yapılır? Doğalgaz yardımı ödemeleri yattı mı, ne zaman yatacak? İşte tüm merak edilenler…

SOĞUK KIŞ AYLARINDA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE DOĞALGAZ YARDIMI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sosyal yardım programları kapsamında dar gelirli ailelere doğalgaz yardımı yapılıyor. Soğuk kış aylarında ihtiyaç sahibi aileleri yalnız bırakmamak için başlatılan doğalgaz desteği ödemeleri ile ilgili tüm detaylar merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın yaptığı açıklama kapsamında doğalgaz desteği başvuruları 5 Eylül tarihinde başlamıştı. Bakan Yanık, başvurusu onaylanan ihtiyaç sahibi hanelere yönelik doğalgaz desteği ödemelerinin başladığını duyurdu.

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Doğalgaz yardımından yararlanmak isteyenler e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’ndan başvurularını yapabilirler. Doğalgaz yardımı bu yıl ilk kez uygulanıyor. Bu sosyal yardım kapsamında daha önce 330 bin haneye doğalgaz desteğinde bulunulmuştu.

DOĞALGAZ DESTEĞİ NE KADAR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yakından takip edilen doğalgaz desteği ile ilgili merak edilenler hakkında bilgi vermişti. Bakan Yanık, destekten yararlanma şartının genişletildiğini ve kiracı olan vatandaşların da bu destek kapsamına alındığını duyurdu. Ayrıca daha önce 450-1150 TL arasında olan doğalgaz destek tutarının 2022 yılı kış dönemi kapsamında 900-2.500 TL arasında yükseltildiğini de bildirdi. Bakan Yanık’ın verdiği bu bilgiler doğrultusunda ihtiyaç sahibi hanelere ödenecek doğalgaz yardımı tutarı 900-2.500 TL arasında olacak.

 

Başa dön tuşu