Medya

Kızılcık Şerbeti 10. Bölümüyle gündeme damgasını vurdu! Dizide kullanılan sözler sosyal medyayı salladı, toplumda bölücülük oluşturuyor dendi, RTÜK’ten ceza üstüne ceza yedi! Kızılcık Şerbeti final mi yapıyor?

Kızılcık Şerbeti dizisi yine sansasyonel bir olayla gündeme gelmeyi başardı. Dizide öyle sözler kullanıldı ki, sosyal medya ayağa kalktı. İşte toplumu hareketlendiren o sahne…

Show TV’de yayınlanan Kızılcık Şerbeti dizisinde her hafta farklı bir olay yaşanıyor. Ancak dizinin en konuşulan ortak noktası; toplumda bölücülük oluşturduğu konusu. Bu konuda dizide yer alan bazı sahneler izleyiciler tarafından sürekli tepki alarak sosyal medya gündeminde en çok konuşulan dizi olmayı başarıyor. Dün akşam yayınlanan 10. bölümde çekilen bir sahne tam da bu konu yüzünden sosyal medyanın gündemini sallamayı başardı. İşte o sahne ve konusu…

DAHA ÖNCE DE YAŞANMIŞTI

Daha önce yayımlanan bölümlerinde çekilen bir sahnede dizinin başrol karakteri Doğa’nın hamileliği üzerine doktor kontrolü için kayınvalidesi Pembe Hanım’ın doktoruna gitmişti. Doğa’nın annesi Kıvılcım Hanım da Kızı ve kayınvalidesine eşlik etmiş ancak gördükleri karşısında hiç hoşnut olmamıştı. Kayınvalide Pembe Hanım’ın kızı Doğa’yı götürmek istediği doktorun kapalı olduğunu görünce anne Kıvılcım çılgına dönmüş ve ‘benim kızımı da kapatmak istiyorlar, çevresinde sürekli kapalı insanlar bulunuyor, bu doktor nasıl kapalı olur’ gibi bazı cümleler kullanmıştı. Dizinin izleyicileri ve yaşanan olayı sosyal medyadan takip eden kişiler dizinin toplumda çok büyük sorunlar yaşatabileceğini ve toplumu böldüğü düşüncesi ile RTÜK’e şikayet etmiş ve dizi RTÜK’ten ceza yemişti.

FARKLI SAHNE AYNI KONU

Dün akşam yayınlanan 10. bölümde de buna benzer bir sahne yaşandı. Nursema ve Umut’un arasında yaşanan yakınlaşma giderek büyüyor. Bu yakınlaşma ile Nursema ve Umut parkta oturup sohbet ederlerken el ele tutuşma sahnesi yaşandı. Bu durumu gören yoldan geçen diğer vatandaşlar ‘şuna bak kafasını kapamış ama parklarda el ele geziyor’ şeklin de bir cümle kullandı. Bu sözleri duyan Umut Nursema’yı korumak için karşısındakilere ‘size ne insanların giyiminden, kuşamından, davranışlarından’ şeklinde bir cümle kullandı. Çekilen bu sahne sosyal medyada çok büyük tepkiler gördü.

KIZILCIK ŞERBETİ OYUNCU KADROSU

Dindar ve açık görüşlü iki ailenin çocuklarının evlenmesi üzerine bir araya gelen iki kesimi konu alan dizisinin oyuncu kadrosunda Sıla Türkoğlu, Doğukan Güngör, Settar Tanrıöğen, Evrim Alasya, Sibel Taşçıoğlu, Müjde Uzman ve Barış Kılıç gibi başarılı isimler yer alıyor.

KIZILCIK ŞERBETİ 10. BÖLÜM REYTİNG SONUÇLARI

Kızılcık Şerbeti dizisinin dün akşam yayınlanan 10. bölümü Total’de 8. sırada, AB’de 2. sırada ve ABC’de ise 4. sırada yer alıyor.

Başa dön tuşu