Ekonomi

KPSS şartı yok, sınav yok! İŞKUR 11 bin TL maaşla binlerce kişiyi bünyesine katacak! Yeni iş fırsatını kaçırmayın

İŞKUR, çalışmayan ve iş sıkıntısı çeken kişiler için yeni işçi alımı ilanıyla iş kapısını araladı. 81 il genelinde yeni işçi alımı için düğmeye basan İŞKUR’da binlerce kişi için iş fırsatı doğdu. Yeni işçi alımı ilanlarını internet üzerinden yayımlayan İŞKUR’un işçi alımı ilanları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Yeni iş ilanı ile yine çalışmayan ve iş sıkıntısı çeken vatandaşları rahatlatacak olan İŞKUR’un 99 bin 573 kişiyi iş sahibi yapacak.

Çalışmıyorum, iş bulamıyorum, maddi sıkıntı içerisindeyim, acil işe ihtiyacım var  diyorsanız İŞKUR’un yeni iş ilanlarına mutlaka göz atmalısınız. İşinden ayrılan veya yeni bir iş arayanlar için beklenen haberi duyuran İŞKUR, 81 ilde 99 bin 573 yeni işçi alımı yapacak. İŞKUR, kamu ve özel sektördeki firma ve kuruluşların mevcut işçi alımı ilanlarını yayımlıyor ve iş arama sürecinde olan vatandaşlara bu süreçte büyük kolaylık sağlıyor. İŞKUR’un 2022 Kasım ayı işçi alımı ilanları da internet sitesi üzerinden yayımlandı. İşte tüm detaylar…

ÖZEL SEKTÖRDE İŞKUR İLE YENİ İŞ FIRSATI

2022 yılının başından bu yana 1 milyondan fazla kişi İŞKUR aracılığıyla yeni işe kavuştu. İŞKUR’da yayımlanan ilanlar kapsamında özellikle özel sektörde temizlik görevlisi ve beden işçisi başta olmak üzere çok sayıda bölümde işçi alımı yapılıyor. İŞKUR aracılığıyla özel sektörde yeni iş fırsatları devam ediyor. Özel sektörde İŞKUR aracılığıyla 99 bin 573 yeni personel alımı yapılacak. İŞKUR aracılığıyla işçi alımı yapılacak olan firmalar için beden işçisi, satış danışmanı/uzmanı, temizlik görevlisi, garson, makineci, paketleme işçisi, konfeksiyon işçisi, depo görevlisi, ön muhasebeci, şoför, kasiyer, güvenlik görevlisi, aşçı, bulaşıkçı, reyon görevlisi, aşçı yardımcısı, forklift operatörü, bulaşıkçı ve elektrikçi aranıyor.

İŞKUR İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Özel sektörde acil işçi arayışları devam ediyor. İş sahibi olmak isteyenler İŞKUR’a kayıt yaptırarak başvurularını yapabilirler. İŞKUR’un internet sitesi üzerinden İŞKUR’a üye olduktan sonra özel sektördeki açık işleri görüntüleyebilirsiniz. İş başvurularınızı da yine internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

 

Başa dön tuşu