Ekonomi

Kredi çekeceklere müjde! Faizler yeniden düzenlendi, 0.69 ile 1.20 arasında değişecek! Gelire göre konut kredisi faiz oranı uygulanacak

Konut kredisi çekecekler dikkat! Güncel konut kredi faiz oranı değişti. Artık gelire göre konut kredisi faiz oranı dönemi başladı. Faizler yeniden düzenlendi.

Kredi çekeceklere müjde! Faizler yeniden düzenlendi, 0.69 ile 1.20 arasında değişecek! Gelire göre konut kredisi faiz oranı uygulanacak. Türkiye’de artan konut fiyatları nedeniyle vatandaşları ev alabilmek için artık banka kredilerine başvuruyor. Özellikle konut kredisi faiz oranlarında yaşanan yükselişle birlikte konut almak neredeyse imkansız hale gelirken aynı zamanda Kredi’nin 300 bin lira ile sınırlı kalması da konut satışlarını düşürüyor. Nihayet konut kredisi ile ilgili yeni kampanyalar başladı. Artık gelire göre konut kredisi verilecek. Konut kredisi faiz oranları ile ilgili detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Konut kredisinde faiz oranları 0.69 ile 1.20 arasında değişecek.

Konut kredisi faizlerinin yükselmesi ve bankaların verdiği kredi miktarının 300 bin lira civarında kalması ile birlikte konut satışlarında resmen çöküş yaşandı bu sebeple sektör bankalardan kampanya beklemeye başladı. Nihayet merakla beklenen o düzenleme hayata geçecek. Üstelik bu düzenleme hem sektörün işine yarayacak hem de vatandaşın. Konut kredisi faiz oranları ile ilgili yeni haber geldi. Artık gelire göre kredi faiz oranı uygulanacak.

 

BAKAN NEBATİ BİLGİ VERDİ

Konut sektöründe yaşanan düşüş sonrasında Hazine ve maliye bakanı Nurettin nebati sektör kaynakları ve müteahhitlerle bir araya geldi. Hazırlanması planlanan yeni kampanya ile ilgili beklentileri öğrenen bakan nebati Ayrıntıları da açıkladı.

Yapılan görüşmeler sonucunda ortaya çıkan bilgilere göre yeni konut kredisi kampanyası kapsamında alt orta ve yüksek gelir grubuna göre 3 farklı seçenek belirlenecek. Konut kredisi faiz oranlarının da yüzde 0.69 ile yüzde 1.20 arasında değişecek öğrenildi. Bu kampanya ile birlikte konuta olan yerli talebin arttırılması planlanıyor. Yeni yılın ilk iki üç ayında sektörün hareketlenmesi beklenirken yeni projelere de başlanacağı öğrenildi.

OCAK AYINDA UYGULAMA BAŞLAYACAK

Konut kredisi faiz oranlarında yeni dönem Ocak ayında başlayacak. Şu anda bankalarda konu ile ilgili çalışma yürütmeye başladı. Sektörün talepleri göz önünde bulundurulurken vatandaşların ihtiyaçlarına da yer veriliyor. Konut kredisi düzenlemesinin hayata geçmesi ile birlikte artık ev almanın da daha kolay hale geleceği düşünülüyor. Çünkü mevcut sistemde hem kredi faiz oranları çok yüksek hem de bankaların verdiği kredi limiti 300 bin lira ile sınırlı tutulduğu için vatandaş ev almakta güçlük çekiyor.

Başa dön tuşu