Ekonomi

Kredi kartı kullananlara kritik uyarı! Hemen hesabınızı kontrol edin! İptal olabilir, son tarih 31 Aralık

Ekonomi yorumcusu İslam Memiş’ten kredi kartı kullanıcılarına kritik bir uyarı geldi. Kredi kartı kullananları bir konuda önemle uyaran Memiş, harcamalarında kredi kartı kullanan vatandaşların bu harcamalarından daha sonra kullanabilmek için puan topladıklarını hatırlattı. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en kritik nokta yıl sonu gelmeden hesap hareketlerinin kontrol edilmesi.

Milyonlarca vatandaşın kullandığı kredi kartlarından yapılan harcamalarla ilgili İslam Memiş’in verdiği önemli bilgiler yıl sonu gelmeden kart kullanıcılarının işine yarayacak. Harcamalarında kredi kartı kullanan vatandaşların bu harcamalarından daha sonra kullanabilmek için puan topladıklarını ancak bu puanları kullanmak için belirli bir süre verildiğini hatırlattı. Aynı zamanda hesap işletim ücretleri ile ilgili de kredi kartı kullanıcılarına uyarılarda bulundu. İşte detaylar…

HESABINIZI MUTLAKA KONTROL EDİN

Yıl sonu yaklaşırken İslam Memiş’ten kredi kartı kullanıcılarına önemli tavsiyeler geldi. Uzman isim, bankaların hesap işletim ücretlerini kredi kartlarından direkt olarak çekebileceğini belirtti ve yıllık bankanın hesap hareketlerinin kontrol edilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Bu konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapan Memiş, ‘Yıl sonu yaklaşıyor malum. Bu süreçte şunu da kontrol ederseniz sizin için iyi olur. Yıllık bankanın hesap hareketlerini kontrol edeceksiniz. Sizden habersiz, haksız yere kesilmiş hesap işletim ücreti var mı? Otomatik talimatı iptal ettiğiniz bir uygulama veya ödeme var mı? Gereksiz ödemeleriniz var mı? Bunun için mutlaka yıllık olarak banka hesap hareketlerinizi kontrol etmeniz gerekiyor.’ dedi.

‘BİR TÜKETİCİ OLARAK KENDİNİZİ KORUYUN’

Hesap kesim ücretinin habersiz bir şekilde kesilebileceğini aktaran Memiş, ‘Hesap kesim ücretleri altı aylıklar, aylıklar, yıllıklar olarak kesilen, direkt hesabınızdan kesilen bu ücretlere karşı eğer haksız, yanlış ödemeler olduğunu düşünüyorsanız hemen müdahale edeceksiniz. Bu konuyla ilgili hemen bankanızla iletişime geçecek ve bankanızı uyaracak ve kendinizi bir tüketici olarak koruyacaksınız.’ ifadelerine yer verdi.

BİRİKMİŞ PUANLAR YIL SONUNDA İPTAL OLABİLİYOR

Bunun yanı sıra kredi kartında alışveriş yaptıkça puan toplama özelliği olduğunu da hatırlatan İslam Memiş, bu puanların kullanılması için verilen bir süre olduğunu da ekledi. Bu kapsamda kredi kartı ve ATM kartlarında puan biriktirme özelliği olan kartlarda 31 Aralık 2022 tarihinde bu birikmiş puanların iptal olabileceğini vurguladı ve kart kullanıcılarının bunu da mutlaka kontrol etmesi gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu