Ekonomi

Kulisler çalkalanıyor! Maaş zamları bitmedi, yenisi geliyor! En geç mart ayında memur ve emekli maaşlarına ara zam yapılacak

Memur ve emekli maaşlarına ara zam haberi kulisleri hareketlendirdi. En geç Mart ayında maaşlara yeni zam geliyor. Bu haber milyonları sevinçten havalara uçuracak.

Kulisler çalkalanıyor! Maaş zamları bitmedi, yenisi geliyor! En geç mart ayında memur ve emekli maaşlarına ara zam yapılacak. Ocak ayında emekli ve memur maaşlarına %30 zam yapılmıştı. Ancak bu zam hayat pahalılığı içinde ne memurları ne de emeklileri memnun etti. Vatandaşı sevindirecek haber kulislerde dolaştırmaya başladı. Emekli ve memur maaşlarına ek zam haberi geliyor. En geç Mart ayında maaşlara yeni bir iyileştirme yapılacağı tahmin ediliyor. Bunun yanında Vergi ve prim borçlarına af da söz konusu. Kulisleri çalkalayın o haberin detayları sizler için derledik.

Yeni yılın gelmesiyle birlikte Türkiye istatistik kurumu tarafından altı aylık enflasyon rakamları açıklandı. Böylece memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu. Ancak cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın refah payı açıklaması ile birlikte bu yıl zam oranı %30 olarak belirlendi. Memur ve emeklilere yeni bir müjde daha geldi. Kulislerde dolaşan bilgilere göre en geç mart ayında maaşlara ara zam yapılacak. Seçim öncesinde milyonlarca kişinin maaşı bir kez daha değişecek. Ayrıca sigorta ve prim borçları için af bekleyenlere de müjde var. Vergi ve prim borcu affı da çıkacak. Bu düzenlemenin de mart ayına geçeceği tahmin ediliyor.

MEMUR VE EMEKLİYE ARA ZAM MÜJDESİ

Devletten milyonlarca memur ve emekliye ara zam müjdesi geliyor. Ankara kulisleri bu haberle çalkalanmaya başladı. Yılbaşında yapılan %30 zam memur ve emekliye memnun etmemişti. Alınan bilgiye göre cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurmaylarına bu konuda talimat verdi. Seçim öncesi harekete geçen ak Parti kurmayları, memur maaşlarına yeni bir iyileştirme yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Sadece memurlar değil aynı zamanda emeklilerde ek zam ödemesinden faydalanacak. Bunun yanında prim borçları ve vergi borçları içinde af geliyor.

VERGİ VE PRİM BORÇU AFFI ÇIKACAK

Vergi ve prim borcu affı son olarak 2021 yılında yapılmıştı. Ancak milyonlarca kişi ekonomik krizle borçlu için ne yazık ki borçlarına ödeyememişti. Ancak yeni yılda vergi ve prim borcu olanlar için de af müjdesi geldi. Şubat ya da mart ayında vergi borcu affı ve prim borcu affı çıkması gündemde. Bu konuyla ilgili son kararı cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği öğrenildi. Fakat seçim öncesi milyonlarca vatandaş umutlu. Zaten Ankara kulislerinde de iddialar ayyuka çıktı. Yani borçlu olan vatandaşlar yeni düzenleme sayesinde borçlarından daha kolay bir şekilde kurtulma imkanı bulacak. Vergi ve prim borcu yapılandırması ile birlikte birçok kişi borç yükünü atlatmış olacak.

Başa dön tuşu