Medya

Kuruluş Osman Boran öldü mü? Kuruluş Osman Boran Alp tarihte kimdir, nasıl öldü?

ATV ekranlarında yayınlanan sevilen dizi Kuruluş Osman, tarihe ışık tutmaya devam ediyor. Her bölümü ayrı bir heyecan ve ilgiyle takip edilen dizinin bu akşamki yeni bölümü de merakla bekleniyor. Uzun yıllardır ekran macerasını başarılı bir şekilde devam ettiren dizinin her bölümü ayrı bir heyecan ve merak uyandırırken bu akşam ekrana gelecek olan yeni bölümünde de neler yaşanacağı merakla bekleniyor. Kuruluş Osman’ın ekrana gelen tanıtımları Boran Alp için endişelendirdi. Boran Alp’in Olof’un adamlarıyla mücadele ettiği anlarda yaralandığı gösterildi. Çok kısa gösterilen bu sahnede neler olduğuna kimse anlam veremedi.

Boran Alp’in cenk sırasında yaralandığının gösterildiği kısacık sahnenin ardından dizinin yakın takipçileri ‘Boran Alp öldü mü?’ şeklinde sorulara yanıt aramaya başladı. Dizinin sevilen karakterlerinden biri olan ve Osman Bey’in en yakını, en sadık Alp’i olan Boran Alp’in akıbeti merak ediliyor. Peki, Kuruluş Osman Boran Alp öldü mü? Boran Alp ölecek mi? Boran Alp tarihte kimdir, nasıl öldü? Boran Alp mezarı nerede? Yiğit Uçan kimdir? İşte tüm merak edilenler…

BORAN ALP ÖLDÜ MÜ?

Kuruluş Osman’ın sevilen karakterlerinden biri olan Boran Alp2İn akıbeti izleyici tarafından merak ediliyor. Yeni bölüm tanıtımında Olof’un adamlarıyla mücadele ettiği esnada yaralandığı gösterilen Boran Alp’in diziden ayrılıp ayrılmayacağı konuşulmaya başlandı. Kısa bir sahnede gösterilen ve durumunun ne olacağı merak edilen Boran Alp ile ilgili araştırmalar sürüyor. Dizinin sıkı takipçileri ‘Boran Alp ölecek mi, öldü mü?’, ‘Yiğit Uçan diziden ayrılıyor mu?’ şeklinde araştırmalar yapıyor. Boran Alp’in akıbeti 7 Aralık 2022 Çarşamba (bu akşam) yayınlanacak yeni bölümde belli olacak.

BORAN ALP TARİHTE KİMDİR?

Tarihte Boran Alp ile ilgili fazla bir bilgi bulunmamaktadır. Dizide Osman Bey’in yakın dostu, en sadık Alp’i olan Boran Alp, gözü kara biridir ve Osman Bey’in her zaman yanında durur. Tarihte Konur Alp vardır. Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda büyük hizmeti olan ilk kumandanlarından biri olan Konur Alp, Osman Gazi’nin yakın silah arkadaşlarından biridir.

YİĞİT UÇAN KİMDİR?

11 Aralık 1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu Yiğit Uçan, Avcılar 50. Yıl Lisesi’nde eğitimini tamamlamış ve ardından Açıköğretim Fakültesi’nden mezun olmuştur. İlk oyunculuk deneyimini Filinta Bin Yılın Şafağında dizisinde yaşayan Uçan, Söz, Mehmetçik Kutlu Zafer, Muhteşem Yüzyıl ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi başarılı yapımlarda da rol üstlenmiştir.

 

Başa dön tuşu