Medya

Kuruluş Osman’da başrole veda! Osman Bey’in göz bebeği vedasıyla hüngür hüngür ağlatacak, hayranları çok üzülecek

ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisi yeni sezonunda da yepyeni bölümleriyle izleyicisinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Tarihe ışık tutan ve her bölümü büyük bir beğeniyle izlenen Kuruluş Osman’ın 30 Kasım 2022 Çarşamba akşamı ekrana gelen yeni bölümü yine nefes kesti. Osman Bey’in içeriden ve dışarıdan düşmanları giderek çoğalırken oldukça zor günler kapısına dayandı. Yanında kalanlarla ve ailesiyle yoluna devam eden ve fetihlerini sürdürmek isteyen Osman Bey’in en yakınım dediği Turgut Bey’den aldığı darbe ise herkese büyük bir şaşkınlık yaşattı.

Bir yandan Valide İsmihan Sultan’ın gelişi bir yandan düşmanların en gafil anı bekleyişi Osman Bey ve Alplerini çetin bir yola sokarken Osman Bey ise bu zorlu yolda en emin adımlarla yürümeye devam ediyor. İsmihan Sultan’ın Osman Bey’e karşı olması ve gelişiyle tüm düzeni bozması fetih hazırlıklarını da olumsuz yönde etkiledi. İsmaihan Sultan ve yanında duran Bayındır Bey, Osman Bey’in önünü kesmek için her yolu denerken karargaha yapılan baskın ise zorlu günlerin başlangıcı olacaktır.

OLOF’TAN KARARGAHA BASKIN

İSmihan Sultan, planladığı gibi Osman ve ailesini sofrasına davet eder. Osman Bey, bu süreçte İsmihan Sultan’ın huyuna giderek onunla ters düşmemeye çalışır ancak düşman hem içeriden hem de dışarıdan boş durmaz. İsmihan Sultan’ın Bayındır Bey aracılığıyla Olof’a haber uçurmasıyla Osman Bey’in karargahına baskın düzenlenir. Bala ise Osman Bey’in en cengaver Alpleri ile birlikte karargahın başındadır. Olof, kalabalık bir şekilde karargahı basar ve tüm mancınıkları ateşe verir. Bala ve Alpler Olof’un baskınına karşı sonuna kadar savaşır. Osman Bey’e karargahın basıldığı haberi ulaşır ve İsmihan Sultan’ın sofrasından kalkan Osman Bey, kendisine sırt çeviren Turgut Bey ve İsmihan Sultan’a son sözünü söyleyerek karargahına doğru yola çıkar.

KURULUŞ OSMAN BALA HATUN ÖLECEK Mİ?

Kuruluş Osman’ın 30 Kaısm 2022 tarihinde ekrana gelen yeni bölümünde Olof’un Osman Bey’in karargahına düzenlediği baskında Bala Hatun’un Olof ile karşı karşıya kaldığı ve elinden kılıcını düşürerek kendisini yerde bulduğu anlar bölüme damga vurdu. Olof ise ‘Osman’ın en değerlisini, seni öldürerek ona büyük bir acı yaşatacağım’ diyerek Bala’ya doğru kılıcını kaldırdı. Bu sahneden sonra Bala Hatun’a ne olduğuna dair herhangi bir sahneye yer verilmedi. Dizinin gelecek hafta yayınlanacak yeni bölümünün yer aldığı fragmanda da Bala Hatun’un ekrana gelmemesi akıllara ’Bala Hatun ölecek mi?’, ‘Diziden ayrılıyor mu?’, ‘Bala Hatun’a ne oldu?’ şeklinde soruları getirdi.

ÖZGE TÖRER DİZİDEN AYRILIYOR MU?

Kuruluş Osman’ın 7 Aralık 2022 tarihli yeni bölüm fragmanında Bala Hatun’un görülmemesi ayrılık iddialarını akıllara getirdi. Bala Hatun’a hayat veren güzel oyuncu Özge Törer’in diziden ayrılıp ayrılmayacağı merak konusu oldu. Henüz Özge Törer’in dizi kadrosunda ayrılacağına dair yapım şirketinden veya oyuncudan herhangi bir açıklama gelmedi. Osman Bey’in karargaha yetişerek Bala Hatun’u ve diğer Alpleri kurtaracağı düşünülüyor. Tüm bu sorular yeni bölümde yanıt bulacak. Kuruluş Osman, 7 Aralık 2022 Çarşamba saat 20.00’de ATV’de.

 

Başa dön tuşu