Ekonomi

Maaş zammı erkene çekildi! Binlerce kişi 2023 zammını Aralık ayında alacak!

Binlerce çalışana müjde! 2023 Ocak zammı erkene çekildi. Maaş zammı Aralık ayında yapılacak. Zamlı maaşlar 1 Aralık 2022 tarihinde hesaplara yatacak.

Maaş zammı erkene çekildi! Binlerce kişi 2023 zammını Aralık ayında alacak! Çalışanları yakından ilgilendiren haber geldi. Herkes Ocak ayını beklerken, zamlı maaşlar Aralık ayında hesaplara geçecek. Yani 2023 maaş zammı öne çekildi. 8 binden fazla kişiyi ilgilendiren müjdeli haber bu sabah verildi. 1 Aralık 2022 günü itibariyle zamlı maaşlar çalışanların hesaplarına yatacak.

Artan hayat pahalılığı ve enflasyon sebebiyle bu yıl yapılan zamlar adeta tuzla buz oluyor. O sebeple de milyonlarca çalışan dört gözle Ocak ayının gelmesini ve maaş zammı almayı bekliyor. Ancak bazı şirketler Ocak ayını beklemeden zam yapma kararı aldı. O şirketlerden biri de TEB oldu. Çalışanların üstünden enflasyonun tahribatını silmek isteyen TEB, 2022 yılında 3 defa maaş zammı yaparken 4. Zammı da Aralık ayında yapmaya hazırlanıyor.

ARALIK AYINDA MAAŞLAR ARTACAK

Yüksek enflasyon rakamları nedeniyle çalışanlar zor günler geçiriyor. Temmuz ayında yapılan zamlar hayat pahalılığı karşısında resmen eriyip bitti. Bir çok firmada 2023 zammını öne almaya başladı. TEB bu konuda açıklama yapan ilk kurumlardan oldu. TEB’in çalışanlarına yapacağı 2023 Ocak zammı öne çekildi ve Aralık ayında hesaplara geçecek. Konu ile ilgili bankanın resmi internet sitesi üzerinden de açıklama yayınlandı.

MAAŞ ZAMMI ERKEN YATACAK

Milyonlar Ocak ayında maaşlarına yapılacak artışı beklerken TEB ani bir kararla çalışanlarına Aralık ayında zam yapacağını duyurdu. Daha önce de ara zamlarla çalışanlarını sevindiren TEB, 8 binden fazla çalışanının Ocak ayı maaş güncellemesini öne çekti. Bu durumda bankanın 2023 yılında yapacağı tüm zamlar da öne çekilmiş oldu. TEB’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Her yıl nisan ayında yaptığımız ücret artışımızı 2022 yılı özelinde ocak ayında gerçekleştirdik ve Haziran ayında ikinci ücret artışımızı yaptık. Bu doğrultuda 2023 yılında da birinci dönem ücret artışımızı ocak ayında gerçekleştireceğiz”

TEB’in Türkiye genelinde bulunan 450 şubesinde 9 bine yakın çalışanı bulunuyor. Maaşların öne alınması da tüm çalışanları kapsıyor.

Başa dön tuşu