Otomobil

Manisa 2. el oto pazarına ilgi büyük oldu

ÖTV matrahı indiriminin ardından sıfır araç fiyatlarında yapılan oyunla birlikte fiyatları artarken vatandaşlar ikinci el arabaları tercih etmeye başladı. Bugün de Manisa’da Perşembe Pazarı’nda kurulan 2. el oto pazarında hareketlilik yaşandı.

Devletin otel ve mantar düzenlemesi sonrası sıfır araç fiyatlarının düşmesi bekleniyordu ancak bayiler araç olmadığını öne sürerek Fiyatlara zam yapmayı tercih etti. Bu durumda da vatandaşlar ikinci el otomobil fiyat piyasasına yönelmeye devam ediyor. Otomobil satın almaya karar veren vatandaşlar ise soluğu ikinci el oto pazarında alıyor. Manisa’da bugün perşembe pazarında ikinci el oto pazarı kuruldu. Sabah saatlerinde başlayan pazarda Bir Hayli yoğunluk vardı.

Pazarlıklar yapıldı

Otomobil satın almak isteyenler bu sabah saatlerinde ikinci el oto pazarına Akın etti. Manisa’da alıcı ve satıcılar arasında yoğun pazarlıklar yaşandı. Ayrıca ikinci el otomobil piyasasında yaşanan hareketlilik noterleri de yansıdı. Manisa’da bulunan Noterler geçtiğimiz hafta oldukça yoğun günler geçirdi. Bu Yoğunluğun 2023 yılında gelecek zamlardan çekilen vatandaşlar tarafından oluşturulduğu düşünülüyor.

Başa dön tuşu