Asayiş

Manisa açık ceza infaz kurumunda kitap okuma etkinliği yapıldı

Manisa Açık Ceza İnfaz Kurumu kütüphanesinde Hükümlülere kitap okuma alışkanlığı kazandırılması ve kütüphanenin geliştirilmesi amacıyla etkinlik düzenlendi. Kitap okuma etkinliğine Manisa valisi Yaşar Karadeniz de katıldı.

Manisa Açık Ceza İnfaz Kurumu kütüphanesinde Manisa valisi Yaşar Karadeniz in de katılımı ile kitap okuma etkinliği düzenlendi etkinlik Adalet Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde gerçekleşirken hem kütüphanenin geliştirilmesi hem de kurumda bulunan hükümlülere okuma alışkanlığı kazandırılması için etkinliğin gerçekleştiği öğrenildi.

Manisa valisi de etkinliğe katıldı

Etkinlik Manisa eğitim projeleri 2022 destekleme amacıyla Manisa açık ceza infaz kurumunda eğitim iyileştirme faaliyetleri çerçevesinde yapıldı. Hem kütüphanenin geliştirilmesi Hem de hükümlülerin okuma istatistiklerine ilişkin katkı sağlanması amacıyla yapılan etkinlikte Vali Yaşar Karadeniz’de bir konuşma yaptı. Manisa valisi Karadeniz yaptığı konuşmada “Manisa Valiliği olarak zaman zaman farklı konularda kurumlarımızla iş birliği yapıyoruz. Bu iş birliği içerisinde kitapla ve okumakla ilgili kampanyalar ilk sıralarda yer alıyor. Başta Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere diğer kurumlarımızla bu konuda birçok çalışmamız var. Burasıyla ilgili de bize talep iletildikten sonra bütçe ayrıldı ve o bütçe çerçevesinde 720 kitap temin ettik” dedi.

Başa dön tuşu