Medya

Manisa Gördes sağlık ocağı yeniden inşa ediliyor

Manisa Gördes’deki sağlık ocağının yerine yeni bir Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapılması için çalışmalara başlandı.

Gördes Belediyesi ile beraber Manisa İl Sağlık Müdürlüğü arasında protokolü imzalanan proje başlıyor. Binanın yıkımı le hafriyat temizliği çalışmaları yapılıyor.

Uzun zamandır Gördes’e hizmet veren sağlık ocağı artık miladını doldurdu. İlçe için yeni hizmet binasının ihtiyaçlar göz önüne alınarak yapılması planlandı. Ak Parti İlçe Başkanı Rıza Dilcan ile birlikte Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol öncülüğüyle atıl durumdaki bina yerine 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile birlikte Toplum Sağlığı Merkezi yapılacak. Gördes Cuma Mahallesi Demirci yolunda olan yeni hizmet binası ilçeye kazandırılacak.

Projelendirme çalışmaları biten bina için ihale anlaşmasına önümüzdeki günlerde geçilecek. İhale İl Sağlık Müdürlüğü’nce yönetilecek ve ardından yüklenici firma inşaat çalışmalarına başlayacak.

Başkan Muhammet Akyol, “Yaptığımız girişimlerle Gördes’imize sağlık alanında iki önemli proje kazandırıyoruz. Bunların ilçemize kazandırılmasında emeği geçen Ak Parti Manisa Milletvekilleriyle birlikte İl Sağlık Müdürlüğü ile emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Toplum Sağlığı Merkezi’nin Gördes’e şimdiden hayırlı olmasını temenni ederiz.” açıklamasını yaptı.

Başa dön tuşu