İlçeler

Manisa ilçelerine zirai don uyarısı yapıldı

Manisa’da beklenen soğuk hava sebebiyle birçok ilçeye zirai don uyarısı yapıldı. Özellikle 21 aralığı 22 aralığa bağlayan gece saatlerinde 4 ilçede zirai don bekleniyor. Çiftçilerin bu konuda dikkatli olmaları istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Marmara ve Ege bölgelerinin zirai don uyarısı yapıldı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada soğuk hava nedeniyle 20 21 Aralık gecesi ve 21 22 Aralık gecesi Manisa’nın bazı ilçelerinde zirai don tehlikesinin olduğu belirtildi. Manisa’nın Doğu ilçelerinde beklenen zirai dondan Akhisar, Gördes, Köprübaşı, Demirci, Selendi, Kula, Alaşehir, Sarıgöl, Ahmetli, Turgutlu, Gölmarmara, Kırkağaç ve Saruhanlı ilçeleri etkilenecek.

21 22 Aralık gecesi de bekleniyor

Manisa’da 20 Aralık gecesi tüm ilçelerde zirai don beklenirken 21 22 Aralık geceleri ise Gördes bir gün Selendi, Köprübaşı, Demirci ilçelerinin yüksek rakımlı bölgelerinde zirai don bekleniyor. Özellikle bu bölgelerde yüksek rakımlı yerlerde Gece saatlerinde sıcaklıkların Sıfır derecenin altına ineceği belirtildi. Bu durumda zirai don meydana gelebileceğini belirten meteoroloji, olumsuzluklara karşı tedbirli olunmasını istedi.

Başa dön tuşu